Pokud sledujeme trendy, nelze si nevšimnout, že za poslední rok vzrostla obliba patchworkových vzorů a barevnosti. Máte-li starší kuchyň nebo jste tu novou ladili do venkovského stylu, patchwork v ní vynikne jako třešnička na dortu. Kdo preferuje tlumenější odstíny, nemusí se bát, že by patchworkové kachle bily do očí divokými barvami. Běžně je seženete v decentních odstínech hnědé, béžové či šedé.

Vychytávky do koupelny, které vám pomohou šetřit vodou

Retro řady dnes nabízejí snad všichni dodavatelé kuchyňských a koupelnových obkladů. Při výběru těch správných obkladů za kuchyňskou linku však nesmíme zapomínat ani na praktickou stránku věci: ačkoli hrubý povrch cihly či přírodního kamene bude vypadat v tradiční kuchyni naprosto neodolatelně, při jeho čištění zažijete perné chvilky. Keramika s hladkým a snadno omyvatelným povrchem proto v retro kuchyních zůstává volbou číslo jedna.

Dlažba Geotiles Manises negro 60x60 cm vhodná na podlahu i stěnyZdroj: SIKO

Jak při nákupu obkladů neudělat chybu:

1. Nespoléhejte na obrázky z internetu či katalogu a kachle si vždy osobně prohlédněte na prodejně. Monitor počítače i tisk hodně zkreslují pravý odstín obkladu a doručené zboží by vás mohlo zklamat.

2. Nezapomeňte nakoupit 10-15% materiálu navíc jako rezervu pro případ, že nějaké kachle budete muset řezat nebo je rozbijete. Kachličky, které nepoužijete, se budou hodit v budoucnosti pro opravy.

3. Nepodceňujte výběr spárovací hmoty, bude na ní záviset výsledný dojem. Zvolte odstín, který bude s vybranými obklady ladit. Myslete také na to, že spárovací hmota za kuchyňskou linkou by měla být dobře omyvatelná a vodoodpudivá.

Tvar dlaždic a způsob pokládky ovlivní optický dojem místnosti