Barový pult neslouží jen k večernímu popíjení; ráno si u něj můžeme dát rychlou snídani, odpoledne k němu posadíme kamarádku, která přišla na kávu zrovna v době, kdy připravujeme večeři. Na barovou židli často usedneme i během vaření, když sice nepotřebujeme stát u hrnce celou dobu, ale zároveň chceme na plotnu aspoň vidět. Jde tedy o praktický prvek domácnosti, který se dá hojně využít.

Aby se nám na barové židli pohodlně sedělo, je třeba zvolit správnou výšku. Dnes už sice seženete i židle polohovatelné, ale pokud jste si vyhlédli typ, který tuto funkci nemá, před nákupem dobře změřte barový pult a ověřte si, zda k němu vybrané židle budou výškově pasovat.

Pokud už dopředu víte, že budete na barových židlích vysedávat dlouhé večery, vyplatí se vám zvolit židle s opěrátkem, které uleví vašim zádům. Přecijen na židlích bez opěradla máme tendenci se trochu hrbit, což není zdravé pro páteř.

Zdroj: Shutterstock.com

Za účelem úspory místa se dnes vyrábějí zcela štíhlé, až titěrné barové židle, u nichž může nastat problém se stabilitou. V obchodě si proto osobně vyzkoušejte, jak se na nich sedí, zda se na nich cítíte bezpečně a jestli na ně budete moci bez rozpaků usadit i stokilového kamaráda.

Co se týče materiálů, nejčastěji využívanými jsou dřevo a kov, případně jejich kombinace. V dnešní době se poněkud upouští od plastu, i když designéři plast stále používají, a to hlavně kvůli jeho barevné variabilitě a tvarové flexibilitě. Barové židle ze dřeva a kovu se hodí jak do tradičních, tak do moderních interiérů, zatímco židle plastové obvykle doladí typickou minimalistickou kuchyni.