Skříň se zrcadlem nejenže uspoří místo na zdi, které bychom jinak vytyčili pro samostatné zrcadlo, ale navíc opticky zvětší prostor a ložnici prosvětlí. Ideální je, pokud skříň stojí naproti oknu a odráží přímé sluneční paprsky. Postel by naproti tomu měla stát k zrcadlové skříni kolmo. Důvod je čistě psychologický: představte si, že vás o druhé hodině ranní vzbudí noční můra, posadíte se na posteli a hledíte na svůj obraz, strašidelně deformovaný tmou. Citlivé povahy si mohou připadat jako v hororu.

Za denního světla ovšem zrcadlovou plochu na dveřích skříně oceníme. Pokud je vám neustálý pohled na sebe sama nepříjemný, můžete ze zrcadlové plochy ubrat a nechat si ji nainstalovat jen na jedno dveřní křídlo nebo jeho část. Při výrobě skříně na míru se určitě budete moci domluvit s výrobcem na specifickém provedení, případně i na asymetrickém tvaru zrcadla.

Jestliže nekladete na zrcadlový efekt vysoké nároky a postačí vám levnější řešení, můžete využít samolepící zrcadlové fólie, kterou na nábytek nalepíte sami podle svého gusta. Fólií se dá potáhnout téměř cokoli, co má hladký povrch - třeba i prádelník nebo vstupní dveře. Aplikace je poměrně jednoduchá, je jen potřeba povrch nábytku napřed dokonale očistit. Každé smítko bude pod tenkou fólií vidět!

Čím širší pás fólie budete nalepovat, tím vyšší bude riziko vzniku vzduchových bublin mezi fólií a povrchem nábytku. Vyhnete se jim tím, že polepovanou plochu nejprve postříkáte rozprašovačem s vodou, do které jste přimíchali trochu jaru. Fólie bude po navlhčeném povrchu klouzat, ale nedostane se pod ni vzduch. Zrcadlovou plochu tak navíc můžete ještě dodatečně vyrovnat. Jakmile fólie uschne, bude držet jako přibitá.