Příprava té pravé nadýchané zmrzliny není jednoduchá. Jde to vůbec bez zmrzlinovače? Tajemství správného výsledku spočívá v tom, že se zmrzlinová směs promíchává během procesu mražení. Když krém pouze ušleháte a dáte zmrazit, budou se na něm tvořit ledové krystalky a struktura už nebude tak jemná. Nicméně existují triky, jak vytvořit parádní krémovou zmrzlinu i bez speciálních přístrojů:

1. Zmrzlé banány 

Tři až čtyři banány nakrájejte na kolečka a zamražte spolu s dalším ovocem, které chcete použít. Potom je rozmixujte s trochou cukru a smetany, až vznikne hustý krém. Ten můžete ještě na chvíli dát do mrazáku nebo ihned konzumovat.

2. Salko

Základem je rozšlehané Salko se smetanou, další ingredience můžete doplnit podle chuti - sekané oříšky, vanilkový lusk, čokoláda, ovoce… Fantazii se meze nekladou. Trikem je, že Salko má hustší konzistenci než mléko a v mrazáku tolik nezledovatí.

3. Promíchávat během mražení

Samozřejmě je možné připravit klasický smetanový krém a každou chvíli odbíhat k mrazáku ho promíchat. Místo klasické smetany se dá pro ozvláštění použít i jogurt. V každém případě je dobré mít výkonného robota, který směs pořádně našlehá.

Jestliže se rozhodnete zjednodušit si práci zmrzlinovačem, měli byste vědět, že existují dva druhy. Jednoduché zmrzlinovače bez kompresoru jsou levnější, seženete je pod tisíc korun. Obsahují dvoustěnnou nádobu s chladícím médiem, kterou musíte umístit do mrazáku, aby do sebe naakumulovala chlad potřebný k přípravě zmrzliny. Před nákupem se proto ujistěte, že se vám tato nádoba do mrazáku vejde.

Naproti tomu zmrzlinovače s kompresorem vás vyjdou na několik tisíc, ale zmrzlinu vyrobí automaticky samy. Jejich nevýhodou je vyšší spotřeba energie a delší čas potřebný k míchání.

Na trhu jsou k dostání i přístroje na výrobu nanuků. Domácí nanuk bude určitě obsahovat mnohem více vitamínů než ten z obchodu a do jeho výroby se mohou zapojit i děti. Když do směsi před zmražením přidáte nerozmixované plátky ovoce, vytvoříte nanuky jedinečné jak chutí, tak vzhledem.