Nejjednodušším výtvorem, který můžete z lahví od vína vyrobit, jsou dekorativní vázy. Budete k tomu potřebovat režný provázek nebo různě barevné stužky, pro dozdobení se pak hodí odstřižky krajek, knoflíky, korálky nebo papírové kytičky a motýlci, záleží jen na tom, co doma najdete. Lahev by měla být čistá a odmaštěná, zbavená etikety. Provázkem či stužkou ji pevně obtočíme a na koncích upevníme lepidlem. Dozdobíme podle fantazie.

close Výtvory z lahví od vína info Zdroj: Pinterest zoom_in Dětem se mohou líbit strašáci, na jejichž výrobě se budou samy podílet. Pro strašáka vybereme lahev z čirého skla a naplníme ji slámou. Slámu necháme z lahve přečuhovat, budou to vlastně stašákovy vlasy. Oči, nos a ústa vystřihneme z papíru a nalepíme na lahev. Z pytloviny nebo zbytků krajek spíchneme jednoduchý klobouček, a strašák je hotov.

K výrobě svícnů potřebujeme od lahve odříznout dno. To můžeme provést řezákem na sklo, který se dá koupit v hobbymarketu. Lahev je třeba pevně ukotvit, řezák namočit do oleje a přejet jím místo plánovaného řezu. Vzniklou rysku pak nahřejeme nad svíčkou a následně ponoříme do ledové vody. Sklo by mělo prasknout. Hrany skla je potom nutné očistit a obrousit karborundovým brouskem nebo smirkovým papírem pro broušení za mokra.

Kdo se bojí pracovat s řezákem, může vyzkoušet řez žehem. Místo, které chcete odříznout, několikrát obtočte tenkým bavlněným provázkem. Ten pak namočte do odlakovače, vraťte zpátky na lahev a zapalte. Lahev opatrně natáčejte tak, aby provázek hořel po celém obvodu a abyste přitom nezapálili celý dům. Opět mějte připravenou ledovou lázeň, kam lahev nakonec ponoříte. Pokud byl proces úspěšný a sklo se odlomí, ostrou hranu řádně zbruste.