Specializované firmy používají na čištění matrací tepovače neboli extraktory, jimiž se čistí i koberce a veškeré čalounění v domácnosti. Tento stroj lze také zapůjčit v půjčovnách, ceny se pohybují okolo 300 Kč za den. My vám ale prozradíme trik, jak matraci vyčistit levněji, a přitom stejně důkladně.

Krok 1: Matraci nejprve vysajte vysavačem s nástavcem na čalounění. Odstraníte tak všechny mechanické částečky, včetně prachu, vlasů, chlupů a drobků. Nezapomeňte vysavačem přejet i boční strany matrace.

Krok 2: Připravte si čistící prostředek: do uzavíratelné sklenice nasypte hrnek jedlé sody a přikápněte 5 kapek esenciálního oleje. Použijte vůni, která je vám příjemná - pro klidný spánek se hodí například levandule, heřmánek, cedrové dřevo nebo vetiver. Sklenici uzavřete a pořádně protřepejte.

Exotické ovoce patří na mísu, kde lépe dozraje
Které potraviny nepatří do lednice, a přesto je tam dáváme

Krok 3: Směs jedlé sody a esenciálního oleje nasypte přes jemné síto na matraci tak, aby byla celá pokrytá. V případě větších manželských postelí budete možná potřebovat dvojnásobnou dávku přípravku, než jak je uvedeno výše.

Krok 4: Kartáčem s měkkými štětinami krouživými pohyby jemně vetřete sodu do matrace a nechte hodinu působit.

Krok 5: Sodu z matrace nakonec vysajte vysavačem.

Zdroj: Shutterstock.com

Aby byla vaše matrace neustále čistá a voňavá, měli byste tento postup opakovat každý měsíc. Napomůžete tak nejen vašemu zdraví, ale také klidnému a tolik potřebnému spánku.

Kde se v domácnosti drží nejvíce bakterií? Toaleta to není