Nespornou předností jídelní lavice je úspora místa. Lavice stojí u stolu napevno a nemusíme ji nikam odsouvat, když si chceme sednout. Tam, kam by se vedle sebe vešly jen dvě židle, můžeme díky lavici pohodlně usadit tři dospělé osoby nebo hned několik malých dětí. Když pořádáte rodinnou sešlost nebo dětskou oslavu, nemusíte nosit židle navíc z různých koutů bytu, hosté se prostě jen trochu "zmáčknou" na lavici.

Lavice mohou být rovné nebo rohové a nemusejí najít využití jen v jídelně. Rovná lavice poslouží třeba v předsíni, kde si díky ní můžeme při zouvání bot pohodlně sednout, rohová lavice se hodí klidně i na balkon, kde vám poskytne příjemné letní posezení.

Možná si pamatujete, že staré jídelní lavice nabízely úložný prostor pod sedáky; takové lavice se vyrábějí i dneska, ačkoli to není pravidlem, záleží na designu. V malých bytech jde nicméně o velice praktický způsob, jak získat trochu úložného prostoru navíc.

Co se týče vzhledu, nabídka je opravdu široká. Lavice může být celodřevěná a doplnit rustikální interiér, seženete ale také zcela moderně vyhlížející kousky s kovovými prvky nebo pohodlným čalouněním. Malou inspiraci nabízí fotogalerie.