Kamenem můžete obložit krb, ale také rovnou celou stěnu. Dělají se i kamenné podlahy, ale protože jsou na nášlap studené, většinou se kombinují s podlahovým vytápěním. Nesmírně elegantně působí kámen v koupelně. Obkládají se jím například stěny za zrcadlem nebo sprchové kouty. V kuchyni vídáme pracovní desky ze žuly, která je nejtvrdší a nejodolnější vůči mechanickému poškození. Na žulovou desku můžete odložit rozpálenou pánev, krájet na ní maso, zkrátka cokoli. Mramor se oproti tomu nejlépe uplatní jako luxusní obklad.

Na stěnách obývacích pokojů, koupelen i ložnic se v duchu posledních trendů nejvíce uplatňuje štípaný kámen. Efektu lámané struktury se nejlépe docílí s břidlicí. Rustikální interiéry snesou i klasickou strukturu vápence a pískovce.

close info Zdroj: Kamenné obklady Praha zoom_in

Kámen si můžete pořídit v jeho pravé i umělé podobě. Imitace kamene bývají levnější variantou, i když štípaná břidlice je poměrně cenově dostupná i jako originál. S pravým kamenem si budete jisti, že nikdo nebude mít identickou stěnu jako vy. Struktura i barva se vždycky trochu liší, neseženete dva naprosto stejné kusy. Umělý kámen vyrobený z betonu přírodní struktury napodobuje, ale nabízí i takové dekory, které se v přírodě ani nevyskytují. Máte tudíž širší výběr, co se týče vzhledu.

K dostání je u nás také kamenná dýha. Jde o tenký plát, strhnutý speciálním procesem z přírodního kamene za pomoci polyesterových pryskyřic. Ačkoli na obrázcích může kamenná dýha působit skoro jako tapeta, jde o skutečný kámen, který bude v interiéru působit jako klasický kamenný obklad, na rozdíl od něj je ale mnohem lehčí a snadno se aplikuje. Tloušťka kamenné dýhy se pohybuje mezi 1-5mm a hmotnost bývá kolem 2kg/m2.