Nevhodnou pozicí při sezení u monitoru si můžeme přivodit nepříjemné bolesti zad, proto si s notebookem nelze sednout jen tak někam na zem. Základem pracovního koutu je pohodlná, nejlépe polohovací židle. Pokud najdeme v bytě vhodné umístění pro ni, monitor se dá pak umístit na malý stolek nebo třeba jen na polici.

Osvětlení koupelny
Světla do koupelny: kam, kolik a jaké

Zdroj: PinterestPracovní kouty někdy vídáme v ložnicích, což ale není zrovna šťastné řešení, protože hluk či nadměrné světlo může rušit usínajícího partnera. Místo pro počítač bychom proto měli hledat v prostorách obývacích, případně i v dobře osvětlené chodbě. V ideálním případě doma najdete úzký výklenek, do něhož se dá umístit stůl a police. Obdobu výklenku však můžete vytvořit i z holého koutu vedle skříně nebo pomocí sestavy několika polic, které pracovní místo oddělí od zbytku místnosti.

Jestliže se váš minibyt skládá z malé kuchyňky a většího multifunkčního nečleněného prostoru, je možné umístit pracovnu přímo do jedné ze skříní – dovnitř se vejde veškeré technické vybavení včetně potřebných materiálů a písemností. Stejnou službu udělají vestavěné skříně či nástěnné otevřené police. U takového řešení je třeba dbát na dostatečnou hloubku, abychom měli monitor ve vzdálenosti alespoň 50 až 60 cm od obličeje.

Laminátová podlaha
Jak poznáte kvalitní laminátovou podlahu

Pracovna ve skříni je výhodná nejen z pohledu úspory místa, ale také z důvodu, že ji po ukončení práce na počítači "zavřete", a tím ji zcela skryjete před zraky návštěv i se všemi kabely a kolem ležícími papíry. Pracovní kout tak nijak nenarušuje celkový vzhled malého interiéru; jinými slovy, máte rychle uklizeno.