Nevhodnou pozicí při sezení u monitoru si můžeme přivodit nepříjemné bolesti zad, proto si s notebookem nelze sednout jen tak někam na zem. Základem pracovního koutu je pohodlná, nejlépe polohovací židle. Pokud najdeme v bytě vhodné umístění pro ni, monitor se dá pak umístit na malý stolek nebo třeba jen na polici.

Zdroj: PinterestPracovní kouty někdy vídáme v ložnicích, což ale není zrovna šťastné řešení, protože hluk či nadměrné světlo může rušit usínajícího partnera. Místo pro počítač bychom proto měli hledat v prostorách obývacích, případně i v dobře osvětlené chodbě. V ideálním případě doma najdete úzký výklenek, do něhož se dá umístit stůl a police. Obdobu výklenku však můžete vytvořit i z holého koutu vedle skříně nebo pomocí sestavy několika polic, které pracovní místo oddělí od zbytku místnosti.

Jestliže se váš minibyt skládá z malé kuchyňky a většího multifunkčního nečleněného prostoru, je možné umístit pracovnu přímo do jedné ze skříní – dovnitř se vejde veškeré technické vybavení včetně potřebných materiálů a písemností. Stejnou službu udělají vestavěné skříně či nástěnné otevřené police. U takového řešení je třeba dbát na dostatečnou hloubku, abychom měli monitor ve vzdálenosti alespoň 50 až 60 cm od obličeje.

Pracovna ve skříni je výhodná nejen z pohledu úspory místa, ale také z důvodu, že ji po ukončení práce na počítači "zavřete", a tím ji zcela skryjete před zraky návštěv i se všemi kabely a kolem ležícími papíry. Pracovní kout tak nijak nenarušuje celkový vzhled malého interiéru; jinými slovy, máte rychle uklizeno.