Z praktického hlediska řešíme zejména velikost odkládací plochy a výšku, která se obvykle odvíjí od velikosti sedačky, ke které je stolek přistavený. Jeho deska by měla být zhruba ve výši kolen sedící osoby, abyste se k ní nemuseli příliš předklánět. Někdo ale preferuje nižší stolky ve výšce zhruba 35 cm, což odpovídá stylu čajoven, kde sedíte na
zemi na polštářích.

Při výběru stolku se také rozmýšlíme, jestli od něho budeme požadovat i něco extra - třeba důmyslně zabudované úložné prostory jako šuplíky a poličky, kde mohou mít své trvalé místo ovladače na televizi a časopisy. Funkci navíc přidají i kolečka - stolek tak můžete podle potřeby jednoduše přesunout na stranu místnosti, a vytvořit tak v obýváku více prostoru třeba pro tanec při oslavě nebo pro roztažení gauče na spaní.

Umělý kámen a sklo, stolek Mara

Z hlediska designu jsou v současné době v módě jednoduché, ale přitom atypické tvary. Oblibě se těší zejména masivní dřevo, a to v té nejpřírodnější podobě. Jako odkládací stolek může posloužit i obyčejný zbrousený špalek, ošetřený kvalitním olejem nebo lakem. Stále je na výsluní i kombinace kovu a skla, odolným materiálem je potom tvrzený plast nebo umělý kámen. Inspiraci můžete načerpat v naší fotogalerii.