V ložnici feng shui přispívá zejména k nerušenému a kvalitnímu spánku. Některé zásady jsou nasnadě i bez studia čínské filozofie - například televizi nebo pracovní kout s počítačem nedoporučují v ložnici ani západní odborníci. Určitá shoda panuje i v barvách. V místnosti určené pro spaní by měly podle feng shui i podle moderní psychologie dominovat tlumené, uklidňující tóny, protože jasné barvy typu červená v nás nabuzují energii a spánek narušují.

Feng shui jde však ve své analýze ještě dál a odstraňuje z ložnice všechno, co by mohlo klidný spánek blokovat i třeba jen na úrovni podprahového vnímání. Například závěsné lustry či květináče visící nad postelí mohou v člověku podvědomě navodit obavu, že na něj během noci spadnou. Tento strach se pak může promítnout do špatných snů a častého buzení.

Ložnice podle feng shui

V ložnici by se obecně nemělo nacházet nic, co je dynamické povahy a kontrastuje s pasivitou spícího člověka. Rušivým elementem je z tohoto pohledu například akvárium s rybičkami, které pendlují sem a tam po celou noc.

Zvláštní symboliku pak feng shui přisuzuje zrcadlům. Pokud nějaké v ložnici máte, mělo by být umístěné tak, abyste se v něm neviděli z postele. Zrcadla podle feng shui škodí hlavně partnerskému vztahu, protože "znásobují" počet lidí v místnosti. V ložnici už tak nejste jen dva, ale čtyři, což prý předpovídá nevěru. Zrcadla jsou kromě toho považována za vstupní bránu duchů, takže je možné, že vás v té ložnici bude nakonec ještě víc.

Loznice se zrcadlem

Nad těmito pověrami se dnes jen pousmějeme. Pokud se ale vrátíme k podprahovému vnímání, nemůžeme vyloučit, že na nás zrcadla působí rušivě, aniž si to uvědomujeme. Světy za zrcadlem, zrcadlová bludiště a hororové deformované odrazy jsou součástí mnoha filmů a báchorek, které se nám zapsaly do podvědomí, a ačkoli na ně v běžném životě nemyslíme, mohou na nás vyskočit ve snech.

V ložnici je podle feng shui naopak žádoucí dostatek prostoru okolo postele, aby tudy mohla volně proudit energie. Čelo postele by mělo být přisunuto ke zdi a směřovat ideálně k severní straně, která je chladná a klidná. Sexualitu posílí doplňky v tmavě červené nebo růžové barvě, vyhýbáme se však křiklavé červeni, jež je příliš aktivní až agresivní.