V podkroví obzvláště platí, že méně je více. Šikminy limitují prostor, ve kterém se můžeme volně pohybovat beztoho, abychom tukali hlavou do stropního podhledu. Ložnici je třeba zachovat vzdušnost, a tak ji vybavíme jen tím nejnutnějším nábytkem: postelí, nočními stolky a případně menšími nebo na míru vestavěnými skříňkami.

Bílá nemusí být nudná a sterilní, když vyberete správný odstín

Postel by měla být umístěna tak, abychom hlavou nenarazili do šikminy, když se ráno po probuzení posadíme. Přestože může být romantické mít střešní okno přímo nad postelí a za letních nocích při usínání pozorovat hvězdy, není to příliš praktické, protože vás ráno probudí ostré slunce svítící do obličeje. V každém případě je třeba věnovat pozornost vhodnému zastínění oken.

Okna v podkrovní ložnici je vhodné směřovat na východ nebo jihovýchod; v případě západního umístění bude intenzivní odpolední slunce v létě místnost přehřívat.

Zdroj: Pinterest

Úložné prostory je třeba řešit v podkrovních prostorách s rozvahou; místo pod šikminami využijete na maximum, pokud si necháte zhotovit šatní skříně na míru. Je to sice řešení dražší, ale v atypickém pokoji vysoce efektivní.

Byt v Barceloně
Návštěva interiéru: Kuchyně s oknem do koupelny

Co se týče barev, v podkroví se obecně vyhýbáme tmavým odstínům, protože místnost potřebujeme co nejvíce prosvětlit a přidat jí opticky na objemu. V podkrovních prostorách rovněž vyniká dekor dřeva; pokud máte možnost nadkrokevního zateplení, můžete nechat vyniknout přirozenou krásu odhalených trámů. Místnost se tím i opticky zvýší.