Mikrovlnka původně sloužila k rychlému ohřevu hotového jídla, kreativita jejích uživatelů ale brzy vykoumala, že se v ní dají uvařit i hrnkové knedlíky nebo "upéct" korpus na dort. Klasickou troubu nicméně plnohodnotně nenahradila. Její odpůrci si obvykle stěžují na nerovnoměrnost ohřívání a na riziko exploze při použití kovového nádobí nebo určitých druhů potravin.

Labužníci a odborníci na zdravou výživu mají jasno: parní trouba je k ohřevu jídla vhodnější, i když to v ní trvá o něco déle. Pára potravinu nevysuší a lépe zachová její chuť. Do parní trouby se navíc vejde více porcí jídla najednou, zatímco v mikrovlnce obvykle ohříváme talíř po talíři. V parní troubě se dá přitom i vařit, rozmrazovat, zavařovat nebo sterilizovat kojenecké lahve.

Jak vybrat vyhovující umyvadlo do koupelny

Příprava jídla v parní troubě má samozřejmě zdravotní aspekt - teplota páry nikdy nepřesáhne 100°C, zelenina v ní neztrácí vitamíny a nehrozí zde vznik nežádoucích karcinogenů jako v případě smažení. Kdo chce v kuchyni ušetřit místo a vzdát se jak mikrovlnky, tak klasické pečící trouby, může zvolit parní troubu kombinovanou s horkovzdušným ohřevem. Horký vzduch na závěr pečení vykouzlí zlatou křupavou kůrčičku, kterou pára sama o sobě vytvořit neumí.

 Mikrovlnná trouba Samsung nabízí i program na přípravu jogurtu a kynutí   těstaZdroj: Oficiální zdroj

Pozadu ovšem nezůstal ani vývoj mikrovlnek. I ty můžete pořídit v multifunkční podobě - nové typy kombinují mikrovlnnou technologii s vařením v páře, horkým vzduchem i grilem, některé nabízejí i funkci fermentace, která umožňuje nastavit vhodnou teplotu pro přípravu domácího jogurtu nebo kynutého těsta. Multifunkční mikrovlnné trouby mají oproti těm parním jednu nespornou výhodu: stojí jenom pár tisíc. Kvůli malým rozměrům nicméně pořád budou jen doplňkem trouby klasické. Když na druhé straně investujete do velké vestavné trouby parní, žádnou jinou už potřebovat nebudete.

Kuchyň potřebuje ostré nože - vyznáte se v nich?