Je pravda, že námořnický styl je v našich krajích sezónní záležitostí. Zatímco v létě dodá bytu či domu ten pravý šmrnc, na podzim už budeme pro interiér hledat teplejší barvy a materiály. Kvůli jednomu létu se proto nevyplatí malovat na zeď námořnické pruhy a pokládat dřevěnou podlahu. Využijeme spíš dekorací, které se dají snadno zase obměnit: kusový koberec s modrobílými proužky, lehký přehoz přes gauč ve lněné nebo modré barvě, polštářky s námořnickými motivy a suvenýry z dovolené, jako jsou mušle, majáky, kotvy, plachetnice nebo oblázky.

Permanentně lze zařídit v námořnickém stylu dětský pokoj, zvláště máte-li malé kluky, kteří si rádi hrají na piráty. Z barev se sem hodí všechny odstíny modré, kombinované s bílou a doplněné akcentem červené i černé. Výrazným doplňkem může být rybářská síť, kterou zavěsíte na zeď.

Zdroj: Pinterest

Máte-li chatu, kam jezdíte jen v letním období, námořnický styl se tu může uplatnit doslova "od podlahy". Základem bude přírodní dřevo, a to nejlépe v jeho surové, neopracované podobě. Pocit přímořské lehkosti dodají například ratanové sedačky, kromě klasických skříní můžete využít i staré truhly či lodní kufry, houpání mořských vln připomene závěsná houpačka. V galerii najdete malou inspiraci, jak takový námořnický interiér může ve finále vypadat.