Během schůzky se ukázalo, že majitelka rekonstruovaného domku v minulosti hodně cestovala a prostor určený pro kuchyni hodlá pojmout spíše jako výstavu suvenýrů a artefaktů, které jí připomínají navštívené exotické kraje. Upomínkových předmětů měla doma skutečně celou sbírku a nechtěla je schovávat někde ve skladu.

Za každým suvenýrem se skrývá příběh, který má pro majitelku cennou hodnotu. Když k ní přijdete na návštěvu a sednete si do kuchyně na kávu, bude vám o svých dobrodružstvích vyprávět a jen ukazovat okolo sebe. Všechny vzpomínky jsou na očích, jako byste seděli v malém domácím muzeu.

O klasické kuchyňské lince sestavené z množství uzavřených skříněk nemohla být ani řeč. Kuchyni dominují otevřené police, kde má každý suvenýr pečlivě vybrané místo. Pozoruhodným prvkem je pak dlouhý stůl, který vede až na terasu. Majitelka má tak pocit, že je neustále ve spojení s vnějším světem, kde toho tolik prožila.

Designéři při návrhu kladli důraz na jednoduchost; kombinaci černé a bílé barvy doplňuje přírodní dřevo, světlo sem dopadá mimo jiné střešním oknem. Kuchyně se nese v naprosto minimalistickém, moderním duchu, a díky tomu nepůsobí přeplácaně, i když hostí celou sbírku cizokrajných předmětů.