Při hledání vhodného místa pro čtenářský kout je nutné myslet na soukromí a osvětlení. Když si tu natáhnete nohy, nikdo o ně nesmí zakopávat. Čtenářskou zónu proto směřujte do nejklidnější části domu nebo bytu, kde se členové rodiny tak často nepohybují a kam nedoléhá zvuk televize nebo počítačových her.

Z hlediska světla je ideální místo u okna, kde přes den na stránky lépe uvidíte a nebudete potřebovat umělé osvětlení. Půvabné jsou koutky vytvořené v okenních výklencích - stačí je vyplnit pohodlnou pohovkou, polštáři a policemi na odkládání rozečtených knih.

Čtenářský koutek

Kvalitní osvětlení pro večer je ovšem nutné i ve čtenářských koutcích u okna. Vhodné jsou polohovatelné lampy, u nichž se dá nastavit intenzita světla. Zvláště pokud jste zvyklí číst celé hodiny, určitě za tu dobu měníte pozice, abyste nezdřevěněli, a tomu by se měla přizpůsobovat i poloha lampy.

Ze stejného důvodu je rovněž důležité, abyste vybrali skutečně prostorné a pohodlné křeslo nebo pohovku. Klasické ušáky vám dnes vybrané firmy vyrobí i na míru. Ke křeslu neváhejte přistavit stoličku nebo taburet pro podepření nohou. Klasiky se však nemusíte držet bezpodmínečně, v dnešní době jsou moderní třeba sedací vaky, které se přizpůsobí vašemu tělu, jakkoli se kroutíte.

Nakonec už jen zbývá malý stolek, kam si položíte čaj a sušenky. Čtenářský koutek je připraven vám poskytnout tu nejlepší relaxaci a přenést vás do zcela jiných světů vytvořených literaturou.