Písková barva nejčastěji označuje barvu pouště, jako vídáme na fotografiích Sahary. Ale písek může mít více odstínů, od téměř bílé přes béžovou a slabě žlutou až po nazlátlou a světle hnědou. Všechny tyto tóny mají jedno společné: jsou teplejší než klasická bílá, a přitom působí neutrálně, nebijí do očí.

Kamenné obklady v koupelně: na co dát pozor

Někteří světoví designéři letos nazývají pískovou barvu "novou šedou". Šedé stěny a bytové doplňky, které se nosily v uplynulých letech, by nyní měly dostat pískový přeliv. Do interiéru se tak dostane více barvy, strohý styl se nahradí útulným.

Zdroj: Pinterest.com

Odstíny písku patří k přírodním barvám, a tak se nejlépe kombinují s přírodními materiály a tlumenými barvami. Dřevo a kámen vedle nich vyniknou, naopak designová plastová židle v pastelové růžové bude na pískovém pozadí naprostým faux-pas. Z výraznějších barev se k pískové hodí akorát oranžová, ani ta by ale neměla interiéru příliš dominovat, pokud tu už vévodí písková.

Kvůli "písečnému" trendu letošního léta však nemusíme nutně vymalovat všechny stěny či vyměňovat podlahy. O výraznou změnu se postarají i polštářky, přehozy nebo závěsy v pískové barvě, přičemž pečlivě vybíráme odstín. Světlejší odstíny pískové budou působit vzdušnějším dojmem, sytě písková přidá na zemitosti, zlatá zvýrazní pocit luxusu.

Hrátky s mozaikou
Originální dekorace z mozaiky: jak na to?