Přeměnu můžeme vzít zgruntu a celou stěnu za manželskou postelí vymalovat jinou barvou, než je zbytek ložnice, případně ji obložit nápaditým obkladem. Do ložnic se dostávají obklady ze dřeva i kamene, zcela jiný, syrovější dojem navodí cihlové pásky. Vypomoci si však můžeme i tapetou, která může být klidně výrazná, protože s ní dekorujeme jen jednu stěnu, k níž chceme upoutat pozornost.

Předložka do koupelny: detail, na kterém záleží

Obměna celé stěny je samozřejmě náročnější a dražší, než když vyměníme jenom čelo postele. Už tento samotný krok stačí k tomu, aby ložnice působila jiným dojmem než doposud. Za novou pelest nemusíme utrácet tisíce - jde o prvek, který s trochou fantazie a zručnosti vyrobíme sami.

Zdroj: PinterestOpět se nabízejí obkladové materiály, jen je třeba vymezit jim určitý prostor; nejprve si tedy rozmyslíme, do jaké výšky a šířky stěnu obložíme, aby to splnilo estetický účel. Obklad může být jen v šířce postele, vyplnit prostor i za skříňkami s lampičkami, nebo zabrat rovnou celou šíři stěny. Jednoduchá čela postelí zhotovíme ze dřeva a jejich povrch ošetříme olejem. Vydrží toho více než kupovaná dýha a budou působit přirozeněji a originálně. Inspirujte se v galerii.

Stěna za postelí však nemusí plnit jen funkci estetickou, můžeme sem umístit i praktické poličky, kam vyrovnáme knížky, které si rádi po večerech čteme. Vejít se sem můžou také dárkové předměty nebo úlovky sběratelské vášně, pokud pro ně jinde v bytě nenajdeme to správné místo. V neposlední řadě může stěnu zdobit také obraz či jiné umělecké dílo, závěsný koberec nebo mandala - záleží jen na vašich preferencích.

Když je botník malý aneb Kam uložit všechny boty