K vlastnoruční výrobě konferenčního stolku budete muset umět vzít do ruky šroubovák, možná také pilku a kladívko, a protože pracujeme většinou se dřevem, bude třeba koupit i nějaké to mořidlo, aby stolek hezky vypadal a nezadřeli jste si o něj třísku. Dřevo ošetřené nátěrem je navíc odolnější a vydrží déle pěkné. Dřevěné prvky před nátěrem obrousíme dohladka.

V galerii uvidíte nápady, z čeho všeho se dá takový stolek vyrobit. V dnešní době je v módě experimentovat s přepravními paletami, tak pokud jednu doma máte nebo pro vás není problém jednu sehnat, přimontujte k ní kolečka, natřete olejem či barvou, a stolek máte hotov. Na obrázku je takový stolek opatřen skleněnou deskou. 

Zdroj: Shutterstock.com

Jako deska stolku mohou posloužit také dvířka od staré skříně nebo třeba vysloužilé okno. Záleží jen na vás a na stylu vašeho interiéru, zda takové desce dodáte zcela nový lesk nebo jí ponecháte patinu. Originální stolek může vzniknout i ze staré skříně či kredence - potom můžete mít k dispozici i praktické šuplíky či přihrádky, aniž byste se museli namáhat s jejich výrobou.

Zdroj: Pinterest

Velice elegantně vypadá stolek ze čtyř bedýnek, které postavíte na bok a sešroubujete dohromady na překližku nebo rám. Uprostřed mezi nimi zůstane díra, kterou můžete vypodložit deskou a místo využít pro květinovou dekoraci.

Zdroj: Pinterest

Žhavým trendem interiérů prý budou v roce 2019 oblé tvary