S otevřenými policemi vypadá kuchyň osobitější a útulnější, prostor se opticky zvětšuje a působí vzdušným dojmem. Policím se nevyhnete, pokud plánujete interiér ve venkovském stylu, nicméně i v moderní kuchyni mohou police vypadat velmi dekorativně, záleží jen na celkovém pojetí.

Často se přistupuje ke kombinaci dolních uzavřených skříněk s horními otevřenými poličkami, což je poměrně estetický kompromis, který vám dává možnost využít obě protichůdné varianty. Můžete se tak rozhodnout, jaké nádobí schováte před zraky příchozích do skříněk a co naopak vystavíte na odiv. Aby se vystavené předměty nestaly lapači prachu, měli byste pro poličky vybrat takové, které používáte každý den. Prach se na nich nestihne usadit.

Ani údržba otevřených polic není nakonec složitá - police stačí přejet hadříkem, zatímco ve skříňkách musíte čistit všechny kouty a stěhy. Navíc máte o všem dobrý přehled, nádobí je pořád na očích.

Otevřené police mají oproti systému vestavěných skříněk ještě jednu výhodu, a tou je výrazně nižší cena. Nemusíte být ani zruční kutilové, abyste si je nainstalovali sami, čímž ušetříte ještě víc.

Co je však nutné dobře promyslet, je vzhled a rozmístění vystaveného nádobí. Všechny předměty by měly být v jednom stylu, nelze kombinovat porcelán po babičce s futuristickou vázou a podobně. Police nesmíme ani přeplnit, příliš mnoho předmětů nalepených na sebe bude vypadat neuklizeně až chaoticky.

Otevřeným policím se zcela vyhněte, pokud jste zvyklí stravovat se v restauracích a doma běžně nevaříte. Police pak skutečně nachytají prach a přidělají vám zbytečnou práci s úklidem.