Díky moderním technologiím si můžete nechat balkon zasklít a mít tak možnost kdykoliv celý balkon uzavřít před deštěm, zimou nebo i hlukem. Nicméně jen zasklená lodžie není zimní zahrada. Jak tedy docílit toho luxusního efektu? Máme pro vás 3 skvělé rady a jeden bonus!

1.    Jak chcete balkon využívat?

Pokud máte představu klasické zimní zahrady, určitě byste měli počítat s místem pro sezení. Jste-li skuteční zahradníci určitě uvítáte kromě prostoru pro rostlinky také nějaký ten pracovní pultík. No a k tomu určitě nějaký ten úložný prostor ať už na zahradnické nářadí nebo například na sezónní věci jako jsou lyže nebo brusle. Podtrženo sečteno – chtělo by to nafukovací balkon. Každý kousek nábytku by tak měl plnit co nejvíce funkcí, díky tomu se sníží jeho množství a výsledkem nebude to, že z balkonu vytvoříte skladiště.

2.    Nebojte se chytrých řešení

Protože je využívání malých prostor skoro až trendy záležitostí, určitě nebudete mít nouzi o shánění multifunkčního nábytku, jako jsou lavice s úložným prostorem, sklápěcí stolky, různé závěsné a policové systémy a tak dále. Zároveň se nebojte být tvůrčí a vymyslete si vlastní řešení. Hitem letošního roku je paletový nábytek. Pořizovací cena palet je minimální a vyrobit z nich můžete vše od nábytku po policový podhled.

Tip! Chytrá řešení zvažte již při výběru firmy pro samotné zasklení balkonu. Například firma Optimi nabízí speciální bezrámové zasklení, které nijak neomezí výhled do okolí.

3.    Myslete i na své mazlíčky

Patříte-li mezi milovníky zvířat, myslete i na ně, přece byste si balkon nechtěli užívat jen sami a svého mazlíčka nechat za sklem. Takové kočky přímo milují sondování po okolí, a to jim umožníte příjemnou vyhlídkou ze škrabadla nebo pevnější police s pelíškem. Hafíkovi pak bude stačit pohodlné místečko u lavice, nebo klidně přímo v lavici, protože i na psí boudě se dá dobře sedět.

Tip! S výběrem vhodných pelíšků pro vaše mazlíky vám ochotně poradí specialisti v obchodě s chovatelskými potřebami Happy Zoo.

Bonus!

Pokud chcete renovaci balkonu spojit s renovací celého bytu, nebojte se velkých změn! Klasické panelákové rozvržení předpokládá jednoduché balkonové dveře a k nim přilepené okno, popřípadě řada oken podle velikosti balkonu nebo lodžie. Sice vás to bude stát nějaké to papírování navíc, ale zvažte pořízení francouzského okna, díky tomu váš balkon bude vypadat větší, než je, v bytě budete mít spoustu světla a také vás to tak nějak donutí udržovat váš balkon stále uklizený a tím pádem krásný.

Tip! Když už budete v té renovaci, zvažte zavedení menšího kohoutku přímo na balkon. Nebudete tak muset tahat konvici přes celý byt. Instalaci můžete konzultovat přímo s instalatérskou firmou.