V první řadě musíme rozlišovat mezi sytě růžovou, jakou vídáme na šatech princezen od Disneyho, lehce růžovou jako závoj české Popelky nebo třeba starorůžovou, která vám připomene babiččiny závěsy. Syté odstíny růžové uplatníme v interiéru jen po troškách, protože jsou výrazné a upoutají pozornost. Experimentují s nimi designéři při navrhování moderního nábytku, jenž se tak stává dominantou místnosti a měl by být umístěn na tlumeném pozadí.

Máte-li obývací pokoj sladěn do neutrálních barev typu bílá a šedá, sytě růžové doplńky v podobě polštářků nebo svícnu zde skvěle vyniknou. Krásnou dekorací jsou také růžově kvetoucí pokojové rostliny nebo růžové květy ve váze.

Růžová v interiéru

Lehoučké odstíny růžové mohou pokrývat větší plochy, klidně celou jednu stěnu nebo vybraný kout. Světle růžová dobře ladí s dekorem tmavého dřeva i se šedou barvou sytějšího odstínu. V kombinaci s bílou působí čistě a elegantně a může být doplněna naopak světlým dřevem.

Starorůžová barva je letos dokonce jedním ze světových trendů. Ačkoli jsme ji byli zvyklí vídat hlavně na textilních doplňcích, poslední dobou se prosazuje i jako barva nábytku či kuchyňských linek. To se hned tak někomu do vkusu nestrefí. Mnohem častěji sáhneme po klasice, jakou jsou vlněné plédy starorůžové barvy přehozené přes sedačku nebo postel.