Hliník se v kuchyni osvědčil pro svou dobrou tepelnou vodivost a lehkost. Lidé se mu však začali vyhýbat obloukem poté, co byla prokázána souvislost mezi hromaděním hliníku v mozkových buňkách a Alzheimerovou chorobou. Přesto podle odborníků nemusíme hliníkové nádobí zcela zatracovat, z hrnců se tohoto prvku dostane do jídla tak malé množství, že je to ve srovnání s jinými zdroji (například hliník v půdě) zcela zanedbatelné. I přes tyto dobré zprávy se nedoporučuje v hliníkových nádobách vařit hodně kyselé potraviny – v těch se totiž hliník snáze rozpouští.

své odpůrce si našlo i nádobí z nerezu. Tento materiál se skládá především z chromu a niklu, a právě nikl je jedním z největších původců kontaktních alergií. Mnozí alergici přitom uvádějí, že nerezové nádobí používají a nepociťují žádné potíže. Podle odborníků se nikl může z nerezových nádob více uvolňovat, pokud v nich skladujeme potraviny delší dobu nebo v nich například marinujeme maso.

Jak je to s teflonem?

Před časem se také objevily poplašné zprávy, že je teflon rakovinotvorný a při sebemenším poškození jeho vrstvy by měla být nádoba okamžitě vyřazena. Druhá část je pravdivá – pokud teflon odprýskne, opravdu není bezpečné nádobu dál používat. Je to však z jiného důvodu – teflonové úlomky jsou nesmírně ostré a pozření takového kousku by mělo stejné následky jako spolknutí střepu.

Pokud jde o souvislost s rakovinou, je problém složitější. Rakovinotvorný je formaldehyd, který se může z teflonu uvolňovat, pokud nebyl při jeho výrobě použit správný postup. Řešením je vyhýbat se podezřele levnému teflonovému nádobí a vsadit raději na osvědčené značky, které podléhají přísným kontrolám.

Bezpečné alternativy

Samozřejmě existují materiály, kterým se ze zdravotního hlediska opravdu nedá nic vytknout, jen se s nimi hůře manipuluje. Třeba varné sklo. To je ovšem pro použití na sporáku nepraktické, takže se uplatní spíš v troubě v podobě zapékacích misek. Dlouhověkým materiálem, který se časem neopotřebí, ale "zraje", je litina. Pro manipulaci je dost těžká a nemůžete ji dát do myčky, nicméně mnohé hospodyňky si ji cení pro její nezničitelnost. Pozor jen, surová litina může rezavět, je proto třeba ji udržovat mírně mastnou a nenechávat ji ve vlhku. Dlouhou životností a zdravotní nezávadností se může pochlubit také nádobí smaltované, je jen křehčí, a tak s ním nemůžete jen tak uhodit o dlaždice. Na druhé straně nepodléhá korozi, je poměrně lehké a můžete ho mýt v myčce.