Při zařizování předsíně musíme přirozeně vyjít z její dispozice a velikosti. Jinak přistoupíme k malému koutku v panelákovém bytě, jinak k prostorově velkorysé vstupní hale ve starší vile. V obou případech sem ale potřebujeme odkládat bundy a boty, a často dokonce i deštníky, pláštěnky nebo silně zablácenou obuv. V předsíni bychom proto, ať je sebemenší, měli vytvořit dvě zóny - "špinavou", kde šlapeme ve venkovních botách, a "čistou", kde se už pohybujeme v přezůvkách. Podlaha v tzv. "špinavé" zóně by měla být logicky snadno omyvatelná a co nejodolnější, aby ji neponičila vlhkost. Pro mokré boty i deštníky se dají sehnat zvláštní odkapávače, díky nimž se na podlaze nebudou tvořit loužičky vody.

Pohodlí

Členové rodiny i hosté uvítají, když si budou moci při přezouvání sednout. V předsíních se proto uplatní lavice, případně aspoň stolička nebo botník se sedákem. Máte-li malé děti, je vhodné pro ně v předsíni instalovat zvláštní věšák do úrovně jejich očí, aby se tu mohly samy převlékat bez pomoci dospělých.

Reprezentace

Protože je předsíň jakousi vizitkou domácnosti, měla by působit útulným a estetickým dojmem. Na jedné straně by se tu neměly kumulovat zbytečnosti, na straně druhé se nemusíme vyhýbat vkusným dekoracím. Jedním z prvků, které zde plní funkci praktickou i estetickou, je zrcadlo. Minimalistická bezrámová zrcadla se poslední dobou nahrazují zrcadly v rozličných rámech, jejichž vzhled upoutá pozornost a vyjadřuje osobní vkus majitele bytu.

Zdroj: Pinterest

Osvětlení

V předsíni nám často chybí dostatek denního světla, a tak musíme klást velký důraz na kvalitu osvětlení. Je to právě světlo, co může nechat vyniknout estetickou hodnotu dekorací, anebo je nechat zcela upozaděné. Pokud provádíte rekonstrukci, jedním z nápadů může být propojení předsíně s obývacím prostorem prosklenými dveřmi či rovnou skleněnou stěnou, aby se sem dostalo více denního světla a předsíň působila vzdušným a prostornějším dojmem.