Nespornou výhodou skleněných desek je jejich celistvost - sklo pokrývá jednolitě celou plochu, nikde nevznikají spáry, které se špatně čistí a časem zešednou. Skleněný povrch stačí otřít vlhkou houbičkou a vypadá jako nový.

Obliba skla roste i díky jeho barevné variabilitě a možnosti přenést na něj jakoukoli grafiku. Kuchyňské obklady tak mohou nést vámi zvolený motiv nebo vaši vlastní fotografii.

Zdroj: Greytech.cz

Kuchyňské obklady bývají vystaveny vyšším teplotám, zejména pokud je umístíme přímo za sporák. Do kuchyně se proto doporučuje především kalené sklo o síle nejméně 6 mm, které je odolné vůči teplotním změnám i vůči nárazu. Při běžném zacházení se u něho předpokládá vysoká životnost, a navíc je kvalitně opracováno a nehrozí, že byste se pořezali o jeho hrany.

Klíčovou fází pořízení skleněného obkladu je jeho vyměření. Jestliže máte novou kuchyň, vytipovaná firma vám skleněnou desku může zhotovit podle plánku kuchyňské linky, jak ho vypracoval její výrobce. Do starších kuchyní se vyplatí pozvat si odborníka, který přesně změří každý záhyb a překážku. Ve skle se musejí například vyříznout otvory pro zásuvky a sebemenší nepřesnost by způsobila, že deska na linku nebude pasovat. ¨

Mikrovlnná technologie je na ústupu, boduje pára

Před objednávkou se informujte, jakým způsobem bude sklo opracováno. Renomované firmy vyřezávají otvory ve skle na CNC strojích, které zajistí milimetrovou přesnost a hladké okraje řezu.

Abyste byli stoprocentně spokojeni s vybranou barvou, nespoléhejte se jen na vzorník. Nechte si předvést zvolený odstín přímo na typu skla, které bude pro vaši linku použito. Sklo může být už samo o sobě jemně zabarveno do zelena nebo do modra a lak by na něm mohl v reálu vypadat zcela jinak než v katalogu. Chybu neuděláte při volbě skla extračirého, které je sice nejdražší, ale jako jediné barvy nijak nezkresluje.

Jak vybrat vyhovující umyvadlo do koupelny