Kromě nezbytné sanity v koupelně míváme i kosmetické přípravky, dětské hračky (obykle začínáme jednou kačenkou a během roku tu máme celou zoo), fén, hřebeny, sadu pro holení, ručníky a tak dále. Nechceme-li to mít všechno vyskládané po okrajích vany, musíme si pořídit minimálně skříňku pod umyvadlo. To je asi první a také nejběžněji využívané řešení, které nás napadne. Zásuvkové skříňky bývají přehlednější, protože můžete vysunout celý šuplík a všechno v něm pěkně vidíte. U skříněk s dvířky máte zhoršený přístup k předmětům uloženým vzadu, musíte víc "hrabat", a tak v nich snadno uděláte nepořádek.

Zdroj: Pinterest.com

Zejména v malých koupelnách se uplatňují praktické zrcadlové skříňky nad umyvadlem, kam schováme základní hygienické potřeby. Potřebujeme-li úložný prostor navýšit a nemáme na zemi místo pro další skříňku, musíme využít prostoru na stěnách. Pokud v obchodech marně pátráte po vhodných policích, které by vaší koupelně padly jako ulité, neváhejte si něco nechat vyrobit na míru. Fantazii se potom meze nekladou a můžete přijít i s neobvyklými, důmyslnými nápady, jako se to povedlo v koupelně na obrázku vlevo.

Oříškem bývá způsob připevnění polic a držáků ke stěně, pokud máte všude kachličky. Vrtání do keramických obkladů není jen tak, a dokonce i zruční kutilové mohou kachlík snadno poškodit. Jemnější, a přitom spolehlivé řešení nabízejí například polymerová lepidla, která fungují stejně jako silikon, ale jsou odolnější proti vlhkosti a plísním. Při jejich výběru se dívejte na typy materiálů, pro které je výrobek určený, a také na nosnost. Například univerzální lepidlo Mamut by mělo unést až 22 kg/cm².

Řada předmětů se dá připevnit i oboustrannou lepící páskou. I v tomto případě vybírejte podle toho, jakou váhu jsou schopné unést a k jakému povrchu nejlépe přilnou. Kouskem oboustarnné lepící pásky můžete podlepit i gumové přísavky různých háčků a hraček, které samy o sobě často padají.