Kuchyň propojená s obývákem nabízí více vzdušného prostoru, kde mají členové domácnosti volný pohyb a mohou být neustále v kontaktu, i když se zrovna připravuje večeře. Někomu je ale takový kontakt nepříjemný, zvláště, když jeden sleduje hlučnou televizi a druhý chce při pečení bábovky poslouchat příjemnou hudbu. Uzavíratelné dveře mezi kuchyní a společenským prostorem pomohou odhlučnit i klepání řízků nebo zvuk mixéru.

Zdroj: PinterestPokud máte domácí mazlíčky, dveře do kuchyně oceníte i z toho důvodu, že budete moci udržet mlsnou kočku od procházky po kuchyňské lince a pes se vám nepřiplete pod nohy, když zrovna balancujete mezi troubou a stolem s horkým pekáčem v ruce.

Oddělenou kuchyň navíc můžete "schovat" před zraky nečekané návštěvy nebo v průběhu večírku, kdy sem odbíháte pro pohoštění, ale neztrácíte čas úklidem. Obývák se tak stává tou reprezentativní, našlechtěnou částí bytu, zatímco kuchyň slouží jako pracovna, která se může uklidit klidně až ráno, protože sem stejně nikdo nevidí.

V každém případě je praktické, pokud se vám do samostatné kuchyně vejde i jídelní stůl. U něj můžete popít kávu se sousedkou, která přišla na kus řeči, zatímco partner preferuje klid u počítače či televize. Děti si tu nerušeně napíšou úkoly a mohou se přitom obracet pro radu na rodiče připravujícího jídlo.

Samostatná kuchyň se nakonec i jednodušeji projektuje, protože její styl nemusí ladit se stylem obývací místnosti. Můžete sem vybrat jiný typ podlahové krytiny a zcela rozličné typy svítidel, volnější ruku máte i v barevnosti. Je tedy nasnadě, že oddělení kuchyně od obýváku nabízí příliš mnoho výhod na to, aby se z našich domácností nadobro vytratilo.