1. Generální úklid nestačí

Pokud prodáváte nemovitost, kde sami bydlíte, znamená to, že se budete brzy stěhovat. Nakupte si velké igelitové pytle a zbavte se všeho nepotřebného. Vyhazujte, vyhazujte. Potom si přineste krabice a zabalte věci, bez kterých se několik měsíců obejdete. Jedná se zejména o sezónní výbavu nebo kuchyňské spotřebiče, které používáte jednou za uherský rok, ale i nadbytečné kusy nábytku. Krabice uskladněte ve sklepě, v garáži nebo třeba u rodičů na půdě, rozhodně ale ne ve vlastním obýváku. Nyní si můžete udělat pořádek v běžně používaných věcích a řádně vygruntovat.

2. Opravte závady

Když je interiér zbaven nepotřebností a září čistotou, všimnete si drobných nedostatků, kterým jste dosud nevěnovali pozornost nebo jste si na ně prostě zvykli. Prasklou dlaždici jste dřív ani neviděli, protože na ní léta stála těžká skříň, odlupující se tapetu v předsíni zakrývaly kabáty. Opravte, co se dá, ale nepouštějte se do nákladné rekonstrukce. Větší úpravy si kupující udělá sám podle svého vlastního vkusu.

Návštěva interiéru: Miniaturní byt, kam se vůbec nic nevejde

3. Odstraňte všechny osobní předměty

Právem jste hrdí na svou sbírku trilobitů a každý příchozí obdivuje fotografie z exotických lokalit, jež jste procestovali. Zájemce o koupi bytu ale není váš dobrý kamarád ze školních let ani teta z Moravy. Kupující si musí umět představit, že si prostor interiéru bude moci přizpůsobit vlastním potřebám a zájmům. Nabízená nemovitost by proto měla být naprosto odosobněná a neutrální.

4. Vpusťte domů světlo

Dejte sbohem těžkým závěsům, případně je nechte rozhrnuté, aby šlo do interiéru co nejvíce denního světla. Temný byt působí stísněným dojmem, světlo naopak prostor opticky zvětšuje. Před prohlídkou nezapomeňte byt pořádně vyvětrat. Nesmí tu být cítit cigaretový kouř ani jiný nelibý zápach.

Stavíme dům v chráněné oblasti: jaká omezení nás čekají?

5. Nechte vyniknout hrstku doplňků

Dekorace v nabízeném domě či bytu omezte na minimum. Váza s květinami na jídelním stole, jeden obraz v obýváku, pár květináčů a svíčka v koupelně úplně stačí. Zvolte takové předměty, které vypadají luxusně a moderně, i kdybyste si je měli vypůjčit od přátel.

Zdroj: Pixabay.com

6. Dekorace přizpůsobte ročnímu období

Zatímco v létě by měl být prodávaný byt dobře vyvětraný a svěží, s příchodem podzimu se vyplatí, když bude působit teplým a útulným dojmem. Měkké polštářky na gauči a vlněný přehoz na posteli v ložnici učiní zázrak. A když koupelnu provoní potpourri a v kuchyni příchozí ucítí vůni čerstvě mleté kávy, okamžitě se tu bude cítit jako doma.

7. Pozvěte si profesionálního fotografa

Řada prodávajících se snaží ušetřit každou tu korunu a celý prodej nemovitosti hodlá zvládnout vlastními silami. Věřte ale, že profesionální fotografie vypadají zcela jinak než ty z vašeho mobilu a mezi inzeráty přitáhnou mnohem více pozornosti. Profesionálně prezentovaná nemovitost má zkrátka větší šanci na rychlý prodej za požadovanou cenu. Pokud prodáváte přes důvěryhodného a schopného realitního makléře, s přípravou bytu i s fotografiemi by vám měl pomoci on. Existují také firmy, které se přímo specializují na home staging a interiér vhodným způsobem upraví za vás.

Dům v Montrealu
Majitelka vzala rekonstrukci z gruntu a teď má vysněný dům