Odborníci na interiérový design si dali tu práci a analyzovali klíčová slova, která letos patří k nejvyhledávanějším na síti Pinterest. Z toho pak usuzují, po jakých bytových prvcích je v současné době největší poptávka.

Koupelna jako lázně

Například touha mít koupelnu ve stylu lázeňského střediska za loňský rok stoupla o 269 procent. Ukazuje se, že lidé chtějí v koupelně trávit víc času příjemnou relaxací než hygienou. Vířivé vany díky tomu zažívají boom, přičemž se stále upřednostňuje jednoduchost v barvách a jednolitost povrchů.

Rekonstrukce bytu: Našlo se více prostoru pro kuchyň i koupelnu

Poutavé stropy

Stěny jsme už v minulosti vyzdobili dostatečně, teď přišly na řadu stropy. Když do vyhledávání na Pinterestu zadáte anglický pojem "statement ceilings", vyvalí se na vás spousta inspirativních fotografií, které vynášejí stropy do středu pozornosti. Výrazné kazety, tapety i závěsné předměty nás nutí nedívat se jen okolo sebe, ale také vzhůru.

Terrazzo

Terazzo se vrací na scénu.Zdroj: Shutterstock.comSměs kamenných drtí na betonovém podkladu patří k velmi odolným podlahovým krytinám, na které se v minulých desetiletích pozapomnělo, teď se ale opět vracejí do módy. V češtině se setkáte jak s původním označením terrazzo, tak s počeštěným názvem teraco nebo teraso.

Pokojové rostliny

Říkáte si, co je to za hloupost, vždyť nějaké ty pokojovky má doma snad každý. V bytovém designu se ale rostliny nepěstují z botanické vášně, ale pro estetický efekt. Zelené listy zajímavých tvarů vytvářejí výrazný doplněk na neutrálně laděném pozadí a dodávají interiéru osobitý šmrnc. Zájem o obrázky dekorativních rostlin loni vzrostl o neuvěřitelných 533 procent.

Tmavé dřevo

Skandinávský styl interiérům kraloval po dlouhá léta, nyní se však zdá, že si dává pauzu. Světlé dřevo ustupuje a naopak stoupá poptávka po dřevu v tmavších odstínech. Oblibě se těší exotické dřeviny, ale také ořech a tmavý dub.

Barevné dveře

Dveře mohou barevně ladit s okolní květenou.Zdroj: Pinterest.comVstupní dveře jsou tím prvním, co návštěvník z vašeho obydlí vidí, a proto by měly co nejvíce zaujmout. Fantazii ani křiklavým barvám se v tomto ohledu meze nekladou. Výjimkou nejsou ani malované symboly, které určitým způsobem charakterizují obyvatele domu.

Zemité barvy

V samotném interiéru se preferují barvy tlumenější, zemité. Velice oblíbenou barvou zůstává šalvějová v kombinaci s krémovou, popularitě se těší i olivová a hořčicová. Zdá se, že touha po útulném domově je vyšší než touha po ultramoderním designu. Obdivován je venkovský styl, jemuž dominují dřevěné prvky.

Jak najít v bytě místo na pracovní kout