Stařičká, obyčejná koupelna může dostat zcela nový šmrnc, aniž byste museli měnit obklady a kupovat novou sanitu. Chce to jen nápad a odvahu trochu experimentovat.

1. Sjednoťte barvy

Zašlé či vybledlé kachličky se dají přetřít barvou speciálně určenou pro obklady koupelny. V barvách a lacích vám poradí, který typ použít. Tyto barvy bývají omyvatelné i odolné proti plísním a přestože od nich nemůžete očekávat, že plnohodnotně nahradí nové kachle, dobře poslouží aspoň do té doby, než našetříte na vysněnou rekonstrukci. Co se týče barevnosti, koupelnu je vhodné ladit do neutrálních, světlých barev, na nichž potom vyniknou výraznější doplňky.

Pánský byt v Lublani
Návštěva interiéru: Byt pro čerstvě rozvedeného muže

2. Zelené rostliny

Ať je to záplava kapradí v těžkém keramickém květináči nebo třeba jen drobná voděnka na polici, zelené listí působí v koupelně velice esteticky a v současné době je žhavým trendem. Pokud v koupelně nemáte okno a k živým rostlinám by se nedostával čerstvý vzduch, klidně se porozhlédněte po nějaké rostlině umělé. Dneska se už dají sehnat docela věrohodně vypadající imitace.

3. Překvapte zrcadlem

Zrcadlo je neodmyslitelným doplňkem koupelny; podívá se do něj každý, kdo si sem přijde třeba jen umýt ruce. Pokud chcete odpoutat pozornost od předpotopní vany, zrcadlo je vhodným prvkem, ke kterému zrak naopak připoutat. Nebojte se výrazného rámu ani neobvyklého tvaru. Obojí je v módě.

Zdroj: PinterestZdroj: Pinterest

4. Investujte do nových ručníků

Ani ta nejdražší koupelna od designéra nebude vypadat dokonale, když v ní budou ledabyle viset zežmoulané strakaté ručníky. Nakupte nové, ve svěžích barvách a popřemýšlejte, zda zároveň nedozrál čas na nový sušák.

5. Chytré drobnosti

Dojem luxusu mohou dočista zkazit nevhodné detaily, a tak je potřeba jim věnovat zvláštní pozornost. Jak třeba vypadá váš držák na kartáčky? Kam odkládáte mýdlo? Dobře také promyslete, které předměty a druhy kosmetiky schováte do skříněk a které naopak vystavíte na odiv.

Ložnice v podkroví: Jak ji zařídit, aby se v ní dobře spalo

6. Předložka k vaně a sprchový závěs

Z finančního hlediska jde o malé položky, ve finále ale mohou tyto doplňky koupelnu zcela povznést. Dejte jen pozor na správný výběr barev a vzorů; obecně platí, že v případě jednobarevné podlahy může být předložka klidně pestrobarevná, zatímco závěs by měl být vždy spíše decentní a působit vzdušným dojmem; vyhněte se proto plastovým závěsům s motivem rybiček a zvolte raději závěs textilní v bílé, šedé nebo smetanové barvě, a to i za cenu nutnosti častějšího praní.