Minimalismus jsme si doposud spojovali s bílou barvou, která opticky zvětšuje prostor, je neutrální a lze zkombinovat takřka se vším. Bílé kuchyňské linky navozují pocit čistoty a svěžesti a hned tak je z výsluní nikdo neodsune. Přesto v uplynulém roce začal vzrůstat zájem o kuchyně laděné do tmavších tónů. Svědčí o tom statistiky internetových vyhledávačů i sociálních sítí.

Velký podíl na novém trendu mají také designéři ze severských zemí, kteří už léta inspirují celý západní svět. Skandinávský styl si stále zachovává svou pověstnou jednoduchost, ale čím dál více využívá sytých až temných barev. Vlna "scandi-noir", které si začínáme všímat obecně v architektuře a v bytovém designu, se dotýká i návrhů kuchyní.

To však ještě neznamená, že se nově sestavené kuchyňské linky v příštím roce svorně zahalí do smuteční černi. Mnohem oblíbenější prý budou skříňky v různých odstínech šedé, často v kombinaci s policemi nebo pracovní deskou z přírodního dřeva, přičemž se upřednostní matné povrchy před lesklými. Horkým trendem pak bude barva šedomodrá, se kterou stylově ladí mosazné a měděné doplňky, jež letos nechyběly snad na žádné světové výstavě spojené s bydlením. Naopak prvky z nerezu povážlivě vypadávají z kola ven.