Pořídit si vestavěné skříně znamená pozvat si domů zručného řemeslníka, který určený prostor přesně změří a pak vám podle toho něco navrhne a vypočítá cenu. Vždycky je přitom lepší, když přemýšlíte dopředu a malý návrh si načrtnete sami. Na truhláři pak necháte jen technické parametry a případně jeho doporučení pramenící ze zkušenosti. Ačkoli nemůžete dopředu na sto procent vědět, co přijde do které police, určitě o tom budete mít lepší představu než řemeslník, který váš byt vidí poprvé v životě.

Otázkou například je, zda se rozhodnete celý úložný prostor uzavřít, nebo ponecháte několik otevřených polic pro dekorace či pokojové rostliny. Důležité je také promyslet způsob otvírání - posuvné dveře ušetří prostor před skříní, ale otevřeme s nimi vždycky jen půlku skříně. Vnitřní uspořádání nemusí být jen o policích a tyčích na ramínka, máme také možnost výsuvných a výklopných systémů, které nám umožňují lepší přehled o obsahu skříně; na jednotlivé položky zkrátka lépe vidíme, když je vysuneme na světlo, než když se přehrabujeme v temných útrobách příček.

Někdy se stane, že časem budete potřebovat nějakou polici posunout o pár centimetrů výše. Je proto praktické nechat si vyvrtat více dírek pro opěrky, na kterých jsou police umístěny. Pokud skříně sahají až do míst, kam nedosáhnete, je dobré najít poblíž úložný prostor i pro schůdky.

Se skříněmi na míru se dá čarovat zejména v atypických prostorách; je až neuvěřitelné, kolik úložného prostoru se najde třeba pod schody nebo pod šikminou v podkroví. Chce to trošku nápaditosti a přemýšlení, ale výsledek za tu námahu rozhodně bude stát. A to nejen z toho praktického, ale i estetického hlediska.