Vánoční oběd

Na Štědrý den dnes mnoho rodin připravuje k obědu klasického kubu, kde dominují kroupy, česnek a houby. K tomuto pokrmu se hodí spíše červená vína výraznější chuti a s vyšším obsahem alkoholu. "Skvělou volbou může být například Rulandské modré (Pinot Noir) z vinařství Villa Maria,“ doporučuje someliér Kamil Gruncl ze společnosti Global Wines.

Štědrovečerní večeře

Úvodním rituálem štědrovečerní večeře je přípitek, který zdůrazní slavnostní okamžik a je jakýmsi vyvrcholením celého vánočního dne s příslibem honosné večeře. Jako aperitiv skvěle poslouží sekt či šampaňské.

Prvním chodem slavnostní vánoční večeře bývá rybí polévka. Kdo si její chuť neoblíbil, vaří polévku jen ze zeleniny. Ať tak či onak, k polévce bychom měli podávat lehké bílé víno, jako je například Rulandské bílé.

Druhým chodem je pak ve většině domácností stále ještě smažený kapr a bramborový salát. „Tradiční hlavní chod je poměrně těžký a doporučuji k němu spíše plnější bílá vína, jako je Ryzlink rýnský nebo Vlašský Ryzlink. Skvěle se hodí také rakouský Grüner Veltliner z Domäne Wachau,“ radí Kamil Gruncl.

K vánoční tabuli patří sklenka vína

V posledních letech na večerní tabuli místo kapra často najdeme třeba mořské ryby v různých úpravách i lehčí formy bramborového salátu. Nejčastěji se tak jako hlavní chod servíruje losos či tuňák v odlehčenějších podobách, než je smažení. V případě mořských ryb se nedoporučuje servírovat je s červeným vínem, která ve spojení s mořskou solí mohou tvořit hořkou dochuť. Naopak jsou žádaná bílá vína, ideálně odrůdy Chardonnay.

„Pro opravdové fajnšmekry pak můžete v případě obou hlavních chodů, tedy ke kaprovi i mořské rybě, servírovat také šampaňské blanc de blancs, tedy vyrobené výhradně z odrůdy Chardonnay, které nabízí třeba vinařství Lanson nebo Pol Roger,“ doporučuje sommeliér.

Cukroví

Po vydatné večeři následuje často ještě řádná porce cukroví. Také k cukroví lze servírovat víno, zde ale volte raději sladší varianty. „K cukroví typu vanilkové rohlíčky můžete zvolit i sladší sekt, k ostatnímu cukroví pak doporučuji spíše polosladká a sladká vína, tokajská vína nebo portské,“ uzavírá Gruncl.