Oblouk byl základem většiny architektonických stylů minulosti, vzpomeňme na románské rotundy, gotický lomený oblouk nebo zdobné "zaoblené" baroko. Moderní doba upřednostnila jasné vymezení prostoru ostrým tvarem čtverce či obdélníku, což se promítlo i do interiérů. Snad jediným zaobleným kusem nábytku dnes v domácnostech bývá konferenční stolek nebo taburet, někdy jídelní stůl a možná nějaká ta lampa.

Kdo si potrpí na retro styl, oblé linie jsou mu přirozené. V minimalistickém interiéru však byly dosud tak trochu tabu. To se ovšem poslední dobou mění, a v nadcházejícím roce má být oblouk dokonce hitem bytového designu.

Zdroj: PinterestZa první vlaštovky můžeme označit houpačky typu vajíčko, které se v posledních letech začaly těšit velké oblibě a jsou jakýmsi symbolem dokonalé domácí pohody. Útulný pocit navozují také měkké kulaté taburety a sedací vaky. Ve tvaru oblouku se dnes už navrhují i celé sedací soupravy nebo třeba kuchyňské ostrůvky. Zaoblená linie je podle svých zastánců pro člověka příjemnější a přirozenější než ostré hrany kvádru.

Mohou to být třeba jen drobné doplňky, které zjemní strohý interiér svým zaobleným tvarem. Stačí kulaté či oválné zrcadlo, lustry a lampičky ve tvaru koule, oválný kusový koberec. V architektuře se pak nejspíš budeme stále více setkávat s točitým schodištěm, atypickými obloukovými okny a nepravidelnými liniemi, které stavbě dodají dynamický ráz.