Na unikátní kalkulačce životního pojištění, která Vám zobrazí cenu i bez zadání osobních údajů, si můžete sami nastavit parametry Vašeho pojištění tak, jak Vám to bude vyhovovat. Zvolíte si, která rizika jsou pro Vás vhodná, zvolíte si výši pojistných částek, i do jakého věku si přejete být pojištěni. Ideálně byste měli být pojištěni do doby, než budou Vaše děti schopné se o sebe postarat, nebo dokud nebudete mít splacenou hypotéku.

Jaká rizika si do svého pojištění zahrnout?

Záleží na tom, za jakým účelem si životní pojištění sjednáváte. Pokud právě zakládáte rodinu a chystáte se zabezpečit své blízké pro případ, že by se Vám něco stalo, určitě si sjednejte pojištění pro případ smrti na takovou částku, aby rodina v případě nešťastné události alespoň rok po Vaší smrti mohla bez obtíží fungovat. Nebo pokud máte na sebe psanou hypotéku, měla by pojistná částka pro případ Vaší smrti být zhruba v její výši.

Jestli Vám jde spíše o zajištění nějakého svého životního standardu, sjednejte si pojištění pro případ invalidity nebo závažných onemocnění. Pojistná částka, kterou Vám pojišťovna vyplatí v případě takové nešťastné události, Vám pomůže se vyrovnat se ztrátou Vašeho příjmu, nebo s náklady na nutné stavební úpravy Vašeho bydlení.

Vše volte s ohledem na to, jakou měsíční splátku si můžete dovolit z Vašeho rozpočtu hradit. Na kalkulačce si můžete s nastavením rizik a částek libovolně hrát, dokud nebudete plně spokojeni.

Vyzkoušejte si naklikat životní pojištění online – bez závazků, bez rizika

Poté zodpovíte krátký zdravotní dotazník a vyplníte osobní údaje. Na Váš email pak dostanete návrh pojistné smlouvy, pojistné podmínky a další důležité dokumenty. Vše si zkontrolujete, a pokud bude vše správně vyplněno a budete spokojeni s nastavením pojištění, provedete úhradu prvního pojistného. Tím vzejde pojistná smlouva v platnost a Vy budete pojištěni. Od pojišťovny dostanete certifikát o Vašem pojištění a pak už můžete být v klidu, protože Vy i Vaše rodina budete v případě nešťastné události zajištěni.

Až tak je to jednoduché…