Dosavadní model podle něj prý trochu drncá, a i proto při své nynější třídenní cestě po hradeckém kraji raději zvolil limuzínu Audi.

"Audi přece jen trošku méně drncá," řekl Klaus s tím, že Škodu Superb občas také používá. Šéf automobilky Detlef Wittig prezidenta ihned ujistil, že nový model bude zejména vzadu pohodlnější. To, že Klaus přijel do Kvasin vozem Audi a ne Superbem, vzbudilo mezi zaměstnanci závodu překvapení. Superb se vyrábí právě v Kvasinách.

Nový model Superbu, jehož ilegálně pořízené snímky před několika týdny unikly i do médií, dnes v Kvasinách viděl vedle prezidenta jen hradecký hejtman. Novináři a ostatní členové prezidentské delegace se k novému modelu, který by se měl začít prodávat v příštím roce, nedostali.

Vedle modelu Superb automobilka v Kvasinách vyrábí od loňského roku model Roomster, jehož výrobní linku si prezident prohlédl. Do Roomsteru si prezident i sedl a nechal si jej podrobně představit.

Škoda Auto do závodu v Kvasinách a výroby modelů Superb a Roomster za posledních sedm let investovala přes devět miliard korun. V současné době z bran závodu vyjíždí denně asi 85 Superbů a 320 Roomsterů. Celková denní kapacita závodu je až 510 vozů obou modelových řad. V závodě pracuje asi 3600 lidí a je tak největším zaměstnavatelem v hradeckém kraji.

Klaus oficiální návštěvu hradeckého kraje zahájil v úterý v Chlumci nad Cidlinou a v Hradci Králové. Ve středu navštívil například Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Novou Paku a Kopidlno. Z Kvasin dnes odjel na Náchodsko, kde návštěvu v Broumově v podvečer zakončí.