Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

10.11.2017

Češi stále podceňují bezpečnost mobilů. Svá hesla pravidelně mění jen polovina

Polovina tuzemských uživatelů stále podceňuje důležitost hesel, ať už k počítači či různé PIN kódy a pravidelně je nemění. Máme také nedostatečně zabezpečený mobilní telefon i přesto, že roste počet pravidelných uživatelů internetového bankovnictví s přístupem právě přes mobil. Upozornila na to Česká bankovní asociace (ČBA).

10.11.2017

Kooperativa vyřídila 40 procent škod po vichřici Herwart. Vyplatila 43 milionů

K dnešnímu poledni nahlásili lidé 9510 škod, které způsobila vichřice Herwart. Jejich hodnota se vyšplhala na 345 milionů korun. Zároveň se však likvidátorům podařilo ukončit již 3810 škod, tedy 40 procent z nahlášených a bylo vyplaceno celkem 43 milionů korun. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti Kooperativa.

AKTUALIZOVÁNO
10.11.2017

Brněnské letiště změnilo majitele. Koupila ho firma Accolade

Letiště v brněnských Tuřanech má od čtvrtka nového majitele. Koupila ho investiční společnost Accolade. Kolik firma stála, společnost nezveřejnila.

10.11.2017

Ztráta licence České pošty trápí obyvatele obcí. Obávají se omezení služeb

Středeční neudělení licence pro poskytování základních poštovních služeb České poště, které oznámil Český telekomunikační úřad, otřásá malými obcemi. Obávají se totiž snížení dostupnosti jejích služeb. 

10.11.2017

Ceny benzinu a nafty rostou. Dražší budou zřejmě i letenky

Růst cen benzinu a nafty bude nejspíše stále pokračovat. Podle analytiků by se tak měly po letech zvýšit i ceny letenek. K tomuto kroku již přistoupily například aerolinky Emirates. Experti také očekávají zvýšení palivových příplatků během dalších týdnů až o 20 procent. Informovala o tom Česká televize.

10.11.2017

Čína se chce stát polární velmocí. V Antarktidě postaví pátou výzkumnou stanici

Ze Šanghaje ve středu vyplul ledoborec s názvem Sněžný drak (Süe Lung) se 334 muži na palubě. Ti mají vybudovat v Antarktidě pátou čínskou polární vědecko-výzkumnou stanici. Podle svých slov chce mít Čína větší postavení na kontinentu a do několika let se stát „polární velmocí“.  

10.11.2017

Přes 84 procent eshopů porušuje zákon. Inspektoři rozdali pokuty za 1,5 milionu

Česká obchodní inspekce provádí pravidelné kontroly tuzemských internetových obchodů. Ve 3. čtvrtletí 2017 uskutečnila 203 kontrol a zjistila, že předpisy porušuje 84 procent z nich. Celkově rozdala pokuty za 1,5 milionu korun.

9.11.2017

Cinzano nebo Aperol. Coca-Cola začne v Česku prodávat alkoholické nápoje

Oblíbené značky alkoholu Aperol, Cinzano, Gin Bulldog a Carolans se staly součástí portfolia společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Od ledna příštího roku tak budou tyto značky v současnosti patřící do portfolia Gruppo Campari v obou zemích distribuovány pouze firmou Coca-Cola.

9.11.2017

Sen se rozplynul: Číňané chtěli ukrást českou technologii pro baterie HE3DA

Čínští investoři se pokusili nelegálně získat patentovanou technologii nového druhu velkokapacitních baterií, kterou vyvinula česká technologická společnost HE3DA. Informaci přinesl server Hlídací pes.

9.11.2017

Stavba elektrárny na biomasu v Dánsku začala. Bude ji pohánět turbína z Plzně

V dánském Kalundborgu byla zahájena výstavba elektrárny na biomasu. Do domácností a podniků bude kromě elektřiny dodávat i teplo. Srdcem ekologické elektrárny Asnæs bude strojovna od plzeňské společnosti Doosan Škoda Power.

9.11.2017

Pražské letiště je páté nejrychleji rostoucí v Evropě ve své kategorii

Letiště Václava Havla Praha se stalo v třetím čtvrtletí letošního roku pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii deset až 25 milionů odbavených cestujících. Informace vychází z dnešní zprávy ACI Europe Airport Traffic Report.

9.11.2017

Českým singles je více než 35 let. Bourají tak stereotypy o nezadaných

Skoro pětina Čechů nežije v jedné domácnosti ani s rodiči, ani s partnerem. Nejméně takzvaných singles je ale překvapivě mezi lidmi ve věku od pětadvaceti do 34 let. Právě tato věková skupina byla ještě donedávna jako singles označována a představovala mladé lidi, kteří odmítají závazky a užívají si života. Novinky ukázal průzkum Poštovní spořitelny.

9.11.2017

Čeští vinaři slaví úspěch v Hong Kongu. Získali hlavní cenu a 18 medailí

Na devátém ročníku soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition uspělo osmnáct moravských a českých vín. Největší úspěch sklidil Ryzlink rýnský 2008, pozdní sběr z vinařství Marcus. Ten získal zlatou medaili a zároveň jedno z hlavních ocenění (takzvanou "Trophy") za nejlepší víno východní Evropy. Účast vín z Česka finančně podpořil Vinařský fond.

9.11.2017

Inflace v říjnu vystoupila na nové pětileté maximum. Hlavně kvůli potravinám

Inflace se v říjnu meziměsíčně zvýšila o půl procenta a meziročně zrychlila na 2,9 procenta. Meziroční inflace se tak vyšplhala na nejvyšší úroveň za posledních pět let. Naplnila se tím prognóza České národní banky (ČNB), která předpokládala meziroční inflaci v říjnu na úrovni 2,8 procenta. Můžou za to hlavně zdražující potraviny. Za poslední rok si za ně připlácíme v průměru téměř o osm procent, na inflaci se podílejí z poloviny.

9.11.2017

Neobsahují potraviny genetické modifikace? Lidé dostanou jasnou informaci

Zcela nový typ kontrol mohou zaznamenat zemědělci nebo zpracovatelé jejich produktů. Na dveře nezaklepou veterináři, hygienici, zástupci zemědělské a potravinářské inspekce či jiné státní instituce, ale o dění ve firmě se budou zajímat lidé ze společnosti Bureau Veritas.

9.11.2017

Fortuně se v prvních devíti měsících zvýšily sázky o 69 procent na 1,3 miliardy

Provozovatel kurzových sázek a her Fortuna Entertainment Group N. V. oznámil, že celková výše přijatých sázek do konce září letošního roku činila 1,3 miliardy eur. Jejich objem se tak meziročně zvýšil o 69,1 procenta. Silný nárůst sázek byl ovlivněn hlavně růstem online ve všech zemích, kde Fortuna působí, online casinem v Česku a částečně také konsolidací společností Hattrick Sports Group a Fortuna Rumunsko.

9.11.2017

Čína a Amerika podepsaly obchody za víc než 250 miliard dolarů

Mezi americkými a čínskými firmami byly během návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa podepsány obchodní dohody s hodnotou víc než 250 miliard dolarů, uvedl čínský ministr obchodu Čung Šan. Americkou obchodní delegaci spojenou s prezidentskou návštěvou vede ministr obchodu Wilbur Ross.

AKTUALIZOVÁNO
9.11.2017

Podnikatelkou roku se stala lékařka z Podolí Eva Dokoupilová

Horkou kandidátkou na vítězku jedné z kategorií podnikatelka roku 2017 je lékařka z Podolí Eva Dokoupilová. Ta se celý život věnuje léčbě v oboru revmatologie.

9.11.2017

Více stánků v obchoďácích. Začínající prodejci nabízejí originální nápady

Vedle stále sílícího trendu prodeje zboží ve virtuálním světě e-shopů přichází ze zahraničí i opačný trend. Firmy nabízejí módu, sportovní vybavení, elektroniku či kosmetiku nevšední formou na zajímavých místech třeba v galeriích nebo industriálních památkách.

9.11.2017

Úpravy parků, kina i nová hřiště. Brno rozdělí mezi městské části 67 milionů

Opravených zastávek, zvelebení a rozšíření parků či nových dětských hřišť se dočkají lidé v pětadvaceti městských částech. V úterý na jejich projekty upravující veřejný prostor schválili brněnští zastupitelé více než sedmašedesát milionů korun.

8.11.2017

Rodák z Teplic Aleš Burger: Pro Hithit jsem se nadchnul

/ROZHOVOR/ - Máte šílený nápad nebo originální podnikatelskou myšlenku, ale chybí vám peníze? Nevadí. Je tady Aleš Burger, zakladatel crowdfundingového portálu Hithit.

8.11.2017

Vyrábějte méně škodlivých aut, žádá EU. Kvóty na emise budou nepovinné

Evropská komise dnes představila návrh na snížení emisí oxidu uhličitého u osobních aut do roku 2030 o 30 procent. Cílem nezávazného předpisu je vytvořit tlak na automobilky, aby začaly vyrábět více nízkoemisních vozů, tedy elektromobilů, hybridů nebo aut na vodík.

8.11.2017

Škoda dodá do Rumunska čtrnáct nových trolejbusů

Škoda Electric zahájila dodávku čtrnácti moderních trolejbusů typu Škoda 26Tr do rumunského Galati, v němž žije téměř čtvrt milionu obyvatel. Hodnota zakázky je zhruba 150 milionů korun.

8.11.2017

České dráhy zdražují. Jízdné do 70 kilometrů stoupne nejvýše o dvě koruny

Cestování s Českými drahami od 10. prosince podraží. Obyčejné jízdné do 70 kilometrů stoupne maximálně o dvě koruny. Zároveň zlevní cestování skupin šesti a více cestujících nebo prázdninové cesty dětí. Dráhy tak reagují na očekávanou letošní dvouprocentní inflaci. Změna se dotkne i zákaznických a časových jízdenek.

8.11.2017

Německé lithium bude těžit kanadská Bacanora, získala licenci na 30 let

Saské úřady vydaly licenci na těžbu lithia společnosti Deutsche Lithium, kterou tvoří kanadská firma Bacanora Minerals a německá SolarWorld. Podle smlouvy můžou na německé straně krušnohorského Cínovce těžit následujících 30 let. V rámci společného projektu Zinnwald by mohly začít těžit v polovině roku 2019. 

8.11.2017

Nezaměstnaným překážejí dluhy. Kvůli exekucím pracují často načerno

Dluhy a exekuce představují překážku pro uchazeče o práci, i zaměstnavatele. Snižují motivaci pracovníků na místo nastoupit. Zaměstnavatelé pak musí srážky ze mzdy na splácení řešit. Řekla to dnes generální ředitelka úřadu práce Kateřina Sadílková. O řešení dluhových potíží se mohou lidé bezplatně poradit na akci Den bez dluhů, která se koná 13. a 15. listopadu ve vybraných městech.

8.11.2017

Predátorské úvěrování? V autobazaru dali ženě půjčku s úrokem 40 procent

Ještě v době, kdy Pavla Tryhubová pracovala na plný úvazek jako správce geografické databáze, činil její měsíční příjem 25 tisíc hrubého plus dvakrát ročně prémie. Čtyři až pět tisíc měla Pavla za vedení šachových kroužků. Po zaplacení hypotéky, nájmu, školného, potravin, plus dalších položek za internet, telefony pro ni a dvě děti jí zbývaly zhruba čtyři tisíce korun. Pak ale přišla nemoc.

8.11.2017

Česká pošta nedostala licenci na dalších pět let

Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ukončila výběrové řízení na držitele poštovní licence na dalších pět let. Žádost jediného účastníka České pošty zamítla kvůli nesplnění podmínek účasti.  

8.11.2017

Stát napumpuje do železnice přes miliardu. Vlaky zrychlí

Děčínsko - Trať mezi Jedlovou a Českou Lípou bude po opravě bezpečnější.

8.11.2017

Nezaměstnanost v Česku láme dvacetiletý rekord. Je nejnižší v celé EU

Nezaměstnanost k poslednímu říjnu klesla na 3,6 procenta. Úřad práce ČR (ÚP ČR) registroval nejméně uchazečů o zaměstnání od prosince 1997. V mezinárodním srovnání mělo Česko podle posledních dat Eurostatu nejnižší míru nezaměstnanosti v celé EU. Více než třetina uchazečů o práci je starší než padesát let. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT