Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

6.11.2017

Slunce v duši. Na investici do střešních solárních panelů přispívá stát

Soběstačnost a větší míra kontroly nad vlastní spotřebou energie. K tomu navíc finančně výhodná investice v kombinaci se zvýšením úrovně bydlení. To jsou v kostce hlavní důvody, proč se lidé v České republice čím dál více zajímají o oblast fotovoltaiky.

6.11.2017

Brno zaměstná lidi bez práce. Někteří odborníci v úspěch projektu nevěří

Na úřadu práce čekají několik let. Pro mnoho firem jsou nezaměstnatelní. Pokud práci najdou, většinou v ní nevydrží déle než měsíc. Právě těmto lidem chtějí od ledna pomáhat představitelé brněnského magistrátu v novém projektu postupného zaměstnávání.

5.11.2017

Jak nalákat zaměstnance? Na hlídání dětí i osobního kouče

Stravenky nebo mobilní telefon? Takové benefity už považují zaměstnanci za samozřejmost. Podle průzkumů personalistů, které oslovil Brněnský deník Rovnost, teď lidé ocení spíše nemateriální výhody. Dny dovolené navíc i flexibilní neboli pružnou pracovní dobu.  

5.11.2017

Nejčastějším důvodem k nespokojenosti Čechů jsou finance. Mají jich nedostatek

Každý sedmý Čech je nespokojený. Nejčastějším důvodem jsou přitom finance, jejichž nedostatek trápí až 22 procent lidí. S velkým odstupem následují zdravotní problémy – 14 procent či vztahy v rodině nebo s blízkými, kvůli nimž je nespokojeno 13 procent lidí.

5.11.2017

Němci nestihli opravu nádraží. Češi se možná nedostanou vlakem do Drážďan

Poprvé po více než 10 letech vážně hrozí, že v době adventu nepojedou přímé vlaky mezi Libercem a Drážďany.

5.11.2017

Marmelády ze Znojma mají další cenu. Za špendlíky a broskve s čokoládou

Další ocenění za své marmelády dostali manželé Boudovi ze Znojma. „Označení Česká chuťovka dostaly Znojemské špendlíky, Dětskou chuťovku mají Znojemské broskve v čokoládě extra džem,“ sdělila Zuzana Boudová.

5.11.2017

Co vše už skončilo v českých úschovnách? Živý kozel, akvárium, dítě i dron

Oddělení ztrát a nálezů v obcích a městech na Opavsku a Bruntálsku skýtají nejednu kuriozitu. Tu nejnovější evidují v Hlučíně, a to dron.

DOTYK.CZ
5.11.2017

Zešílely firmy? S podzimem nasadily reklamy adorující riskantní řidičské chování

/ VIDEO / Řidič kamionu drží volant jen jednou rukou, ve druhé má mobil a vesele do něj švitoří. Auta se předjíždějí v zatáčce, navíc za deště a námrazy. Tak vypadají některé aktuální reklamy českých firem. Nejde přitom o spoty, jejichž účelem by bylo před podobným chováním varovat. Naopak - všichni se tváří, že si podobné chování užívají.

4.11.2017

Konec sezony. Památky na jižní Moravě hlásí milion návštěvníků, vévodí Lednice

/INFOGRAFIKA/ Zvuk historických parket vrzajících pod nohama tisícovek návštěvníků v těchto dnech utichá na jihomoravských hradech a zámcích. S koncem října totiž skončila i letošní návštěvnická sezona na památkách ve správě Národního památkového ústavu. Až na výjimky většina památek hlásí podobnou návštěvnost jako loni.

4.11.2017

Veletrh pohřebnictví představil i netypické rakve

/FOTOGALERIE/ Premiéru měl o tomto víkendu veletrh pohřebnictví a důstojného umírání Poslední cesta na lyském výstavišti. Kromě odborných seminářů nabídl příchozím také řadu zajímavostí. Zájemci se dozvěděli, jak to funguje ve zvířecím krematoriu.

4.11.2017

Pracovník huti vymyslel systém, jak zvážit jedoucí vagony

Rostislav Cybel, zaměstnanec kunčické huti ArcelorMittal, vymyslel systém, který umožňuje bezobslužné vážení železničních vagónů. Nová automatická kolejová váha je plně digitalizovaná a dokáže zvážit vagony se stoprocentní přesností, aniž by zastavily.  

4.11.2017

Máselný index: Češi nejsou poslední, Francouzi si mohou koupit čtvrt tuny másla

/INFOGRAFIKA/ Není snad Čecha, který by nežehral na vysoké ceny másla. Koho neuklidní skutečnost, že máslo je stále ještě výrazně dostupnější než v roce 1989, možná upokojí pohled na náš máselný index. Vyplývá z něj, že na Slovensku, ale i v Řecku je máslo luxusnější potravinou než v Česku. Oproti tomu běžný Francouz si může ze svého platu koupit až tisíc másel měsíčně.

4.11.2017

Dukovany jednou na plný výkon, poslední letošní odstávka skončila

V Dukovanech jsou od sobotního rána v provozu všechny čtyři bloky. Energetici podle plánu zahájili výrobu elektrické energie z třetího výrobního bloku a ukončili tak poslední plánovanou odstávku letošního roku. Kromě výměny paliva a řady kontrol dokončili i 69 modernizačních akcí.

4.11.2017

Světová rarita: Znojmo vaří unikátní pivo. Díky vinným kvasinkám

Pořádně rozčeřit konkurenční vody v pivovarnictví chce Znojemský městský pivovar. Ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským a vinařskou šlechtitelskou stanicí Ampelos připravil světový unikát: pivo, které zraje díky vinné kvasince. A ne ledajaké. Domácí, znojemské, která žije vzdušnou čarou od pivovaru jen několik kilometrů. Výsledkem bude novinka na trhu, jedenáctka Sauvign.

4.11.2017

Kouzlo Vánoc nemusí stát statisíce, dokazují obce na Rakovnicku

Začátek adventu kromě pohledu do kalendáře lidem každoročně připomíná také vánoční výzdoba. A i když se mezi sebou často velká města předhánějí v její okázalosti, na Rakovnicku vědí, že kouzlo Vánoc nespočívá ve statisícových částkách. Mnohé obce vánoční výzdobu využívají opakovaně a dokupují jen to nejnutnější.

4.11.2017

Kdo pomůže s penzí? Mohly by firmy, ale přispívá jich jen pětina

/INFOGRAFIKA/ Bez peněz do penze nelez, tak by mohla znít rada všem, které v dohledné době čeká odchod do starobního důchodu. Jak připomíná studie institutu IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR, kupní síla průměrného seniora okamžikem odchodu do penze skokově klesne.

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2017

Nový stadion za Lužánkami: výměna pozemků za domy je nezbytná

Splnit předvolební slib a kývnout na kontroverzní směnu majetku Libora Procházky za domy v centru města, nebo riskovat žalobu? Takový problém řeší vedení brněnského magistrátu. Podle primátora Petra Vokřála je to jediná možnost, jak se stavbou stadionů za Lužánkami začít. Procházka totiž směnu striktně vyžaduje.

3.11.2017

Češi opět nakoupí pro lidi v nouzi. Startuje národní potravinová sbírka

Češi mohou už popáté v rámci Národní potravinové sbírky přispět jídlem a drogistickým zbožím na charitu. Celonárodní sbírka se koná v sobotu 11. listopadu v 750 prodejnách po celé České republice. Potraviny dostanou například senioři, matky samoživitelky či klienti azylových domů.

3.11.2017

Equa bank má šesté narozeniny a 300 tisíc klientů

Equa bank v těchto dnech slaví šest let působení na českém trhu. Banka, jež dva roky vykazuje ziskové hospodaření, začátkem listopadu překonala hranici 300 tisíc klientů. 

3.11.2017

Hodně práce, málo lidí. Firmy na Plzeňsku mají hlad

Firmy mají po nové síle hlad, shánějí stálé i agenturní zaměstnance. Ukázalo se to třeba v létě, když skončil Masokombinát Plzeň. Bez práce se ocitlo 230 lidí, ale s nezaměstnaností to nehnulo. Nikdo z nich se nedostal ani evidence plzeňského Úřadu práce.

3.11.2017

Na nápravu škod po katastrofě nabízí obcím peníze stát

Postihla vás letos katastrofa? Teď máte možnost žádat o finanční prostředky na náhradu škod. Obcím to ve čtvrtek vzkázal středočeský krajský úřad.

3.11.2017

Systém penzí je v nejlepším stavu od roku 2008, dluh klesl na 4 miliardy

Český důchodový systém je v nejlepší kondici za posledních devět let. Jeho schodek letos dál klesal. Na konci září činil 4,11 miliardy korun. Na konci loňska deficit přesahoval ještě 16 miliard a letos v pololetí 7,5 miliardy. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

VÍME PRVNÍ
3.11.2017

Japonci otevřou u Prahy továrnu na přesné komponenty pro auta i letadla

Do Česka přichází nový japonský investor. Jde o firmu Advanex, která vybuduje u pražského letiště Václava Havla továrnu na přesné komponenty pro automobily nebo letadla. Otevření závodu v průmyslové zóně CTPark společnost plánuje již na srpen příštího roku, práci v něm najde 60 lidí.

3.11.2017

V sobotu Česko přistoupí k Pařížské klimatické dohodě. Jako poslední země v EU

Zítra se Česká republika stane oficiálně smluvní stranou Pařížské klimatické dohody, na jejímž přijetí se v prosinci 2015 podílela. Dohoda začala globálně platit před rokem, 4. listopadu 2016. Státy světa se v ní shodly, že kvůli probíhající změně klimatu ukončí využívání fosilních paliv a ničení pralesů. ČR k dohodě přistoupila v EU jako poslední.  

3.11.2017

Číňani, Němci? Ne. Škodu Transporation kupuje miliardář Křetínský

Daniel Křetínský, pátý nejbohatší Čech podle časopisu Forbes, podepsal před několika dny dohodu o koupi plzeňského výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation. Bude to jedna z největších transakcí letošního roku, cena by podle odhadů mohla přesáhnout 10 miliard korun. Informaci přinesly týdeník Euro a list Mladá fronta Dnes (MfD).

3.11.2017

Cukroví podraží až o desítky korun, kvůli máslu

Podle Asociace kuchařů a cukrářů ČR (AKCČR) budou letos vánoční produkty o zhruba deset procent dražší. Za růstem cen cukroví stojí zvyšující se cena surovin – především másla. Vánoční cukroví sice nepeče téměř 30 procent českých domácností, jen čtyři procenta Čechů se ale obejdou úplně bez něj. 

3.11.2017

Česká spořitelna lehce oslabila, čistý zisk jí meziročně klesl o 1,8 procenta

Česká spořitelna (ČS) vykázala k 30. září 2017 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,7 miliardy korun. Čistý zisk za stejné období roku 2016 činil díky prodeji podílu ve společnosti Visa Europe 11,9 miliardy korun. Z tohoto důvodu se čistý zisk v meziročním porovnání snížil o 1,8 procenta.

3.11.2017

Češi jsou pátí v Evropské unii. V podílu práce na směny

Na směny vloni pracovalo 1,2 miliónu Čechů, jedná se o celých 29 procent zaměstnanců. V rámci Evropské unie jde o pátý nejvyšší údaj.

3.11.2017

O hroby lidé pečují svědomitě. Hřbitovy jsou pěkně upravené, shodují se správci

/FOTOGALERIE, ANKETA/  Lidé o místa posledního odpočinku svých blízkých dbají nejen o Dušičkách, kvůli kterým přišly ve středu na hřbitovy tisíce lidí. Udržují je a zkrášlují celoročně, shodují se správci hřbitovů. „Většina hrobů na našem hřbitově je uklizených a čistých,“ řekl třeba ředitel technických služeb Bučovic na Vyškovsku Pavel Klimeš.

3.11.2017

Místo zlíchovského lihovaru budou nové byty od Trigemy

Novým majitelem lihovaru na Smíchově se stává developerská společnost Trigema. O atraktivní pozemky nedaleko Smíchovského nádraží se mezi developery strhla bitva poté, co dosavadní vlastník, firma Zlatý lihovar, oznámila, že pro chystaný projekt hledá kupce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT