Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

1.11.2017

Šéf Centropolu Aleš Graf: Až elektřina zdraží, menší firmy to neunesou

Podnikatel Aleš Graf byl vždycky ústeckým patriotem. Ve městě nad Labem se narodil, studoval vysokou školu a odtud také začal budovat a dodnes řídí firmu Centropol druhého největšího alternativního dodavatele energií v ČR, který elektřinou či plynem zásobuje přes 300 tisíc domácností. Byl jedním z prvních, který službami a cenou válcoval velké molochy, a smělé plány má i do budoucna: počet zákazníků chce jen v příštím roce zvýšit o desetinu. A nejenom to.

31.10.2017

Svatomartinská vína jsou nadprůměrná. Známku kvality získalo 88 % přihlášených

Ze všech přihlášených mladých vín, která usilovala o možnost používat známku Svatomartinské 2017, uspělo 88 procent. Celková úspěšnost byla letos nadprůměrná a v porovnání s loňským rokem budeme moci ochutnat o čtyři Svatomartinská vína více.

31.10.2017

Do výzkumu a vývoje loni přiteklo méně peněz než v předchozích letech

V porovnání s rokem 2015 šlo loni do výzkumu a vývoje o 9,6 procenta méně peněz, tedy 80,1 miliardy korun. Pokles se projevil i na podílu na hrubém domácím produktu (HDP). V letech 2013 až 2015 šlo na výzkum více než 1,9 procenta HDP, minulý rok jen 1,68 procenta HDP. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

31.10.2017

ČEZ prodává svoji černouhelnou elektrárnu v Bulharsku

Společnost ČEZ se dohodla na podmínkách prodeje své bulharské černouhelné elektrárny Varna. Ta je od 1. ledna 2015 dočasně odstavena. Novým majitelem se stane bulharská společnost Sigda.

31.10.2017

Nabídka zájezdů za first minute ceny startuje. Letos o měsíc dřív

Podzimní nákup dovolené má své výhody. Kromě nejširší nabídky zájezdů, které nejsou přebrané, čeká na klienty i řada slev. Údajně jsou také zájezdy za first minute ceny výhodnější než koupení takzvaného last minute zájezdu, tedy na poslední chvíli.

31.10.2017

Večeře s rybami? Norsko otevírá první podmořskou restauraci v Evropě

V unikátní restauraci pět metrů pod mořskou hladinou bude možné pozorovat tajemství vodního života. První podmořská restaurace v Evropě bude na jihu Norska a ponese jednoduchý název "Under".  Výhled by mělo zajistit jedenáct metrů široké akrylové dno. 

31.10.2017

Bez zaměstnanců. Na letišti v Singapuru otevřeli plně automatizovaný terminál

/VIDEO/ V úterý byl na letišti Changi v asijském Singapuru otevřen terminál, kde místo zaměstnanců obsluhuje pasažéry technika. Plně automatizovaný terminál tak nabízí například snímání obličeje místo klasické kontroly dokladů nebo počítačové odbavení zavazadel. Někteří pasažéři ale s novou technologií na letišti trochu zápasili.

31.10.2017

Míra nezaměstnanosti v září opět klesla. Na 2,7 procenta

Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se v září míra nezaměstnanosti očištěná od sezónních vlivů snížila na 2,7 procenta a meziročně klesla o 1,2 procentního bodu. Naopak míra zaměstnanosti dosáhla v září 74,2 procenta a oproti září 2016 se zvýšila o 1,8 procentního bodu.

31.10.2017

Průzkum: Obchodních společností je zatím o pětinu více než loni

Během prvních tří čtvrtletí letošního roku vzniklo 24 246 obchodních společností (OS) a zaniklo jich osm a půl tisíce. Zároveň začalo podnikat 45,5 tisíce fyzických osob podnikatelů (FOP), 35 tisíc jich naopak své podnikání ukončilo. Počet obchodních společností založených během prvních tří čtvrtletí vzrostl meziročně o celou pětinu. Podle analýzy společnosti Czech Credit Bureau (CRIF) tak celkový počet obchodních společností založených letos zřejmě přesáhne hranici třiceti tisíc a půjde tak o nejvyšší počet v historii Česka.

31.10.2017

Pražskému kancelářskému trhu se daří. Až na jednu výjimku

/INFOGRAFIKA/ Volných administrativních ploch k pronájmu je v české metropoli nejméně za deset let. Proti trendu jde léta prázdná budova South Point v Michli. Nejhlubší krizi ale má už zřejmě za sebou.

31.10.2017

Nedělní vichřice: Zabraňte dalším škodám, radí pojišťovny

Nedělní vichr pořádně „provětrá“ také pokladny tuzemských pojišťoven. Už včera odhadovaly škody na stovky milionů korun. Lidé, kteří nechtějí přijít o výplatu pojistky nebo zdržovat celou likvidaci, by neměli dělat zbytečné chyby.

30.10.2017

Mzdy v innogy vzrostou v průměru o 18 procent

Upravená kolektivní smlouva nastavuje růst mezd pro příští tři roky. Zvyšování platů je plošné, pro všechny zaměstnance. Firma vyplatí před koncem roku mimořádnou odměnu ve výši 12 tisíc korun. innogy zvyšuje i dny osobního volna ze 3 na 5 dnů v roce.

30.10.2017

Škodě Auto se poslední tři čtvrtletí dařilo. Kodiaq a Karoq jedou

Škoda Auto v prvních třech čtvrtletích tohoto roku výrazně zvýšila dodávky zákazníkům, tržby a provozní výsledek. Kromě modelu Škoda Kodiaq je trumfem automobilky model Škoda Karoq, jehož prodeje sílí.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2017

Tesco ve Zlíně Malenovicích za dva měsíce zavře, nebylo oblíbené

/ANKETA/ Hypermarket Tesco ve Zlíně koncem letošního roku zavře. Podle společnosti už nebyl oblíbenou volbou pro zákazníky. Těm budou prý k dispozici stále supermarket a expres ve Zlíně nebo pět hypermarketů v okolních městech Uherské Hradiště, Holešov, Kroměříž, Uherský Brod, Přerov.

30.10.2017

Máslo ve světě? Francie hlásí prázdné regály

Máslová krize nezachvátila jen Česko. Trh s máslem čelí problémům i ve Francii. Regály v supermarketech mlékárenské velmoci se vyprazdňují, v některých obchodem máslo téměř není, nebo se prodávají pouze na dražší typy másla. Situaci popisuje server BBC.

30.10.2017

Pepperl+Fuchs postaví v Trutnově novou továrnu, nabere desítky lidí

Elektrotechnická firma Pepperl+Fuchs vybuduje v Trutnově do dvou let novou továrnu. Nabírat pro ni bude desítky pracovníků. Vedení společnosti to uvedlo při podpisu partnerské smlouvy o kultuře se Společenským centrem Uffo.

30.10.2017

Do Číny se bude z Prahy létat čtyřikrát týdně

V neděli večer přistál na letišti v Praze historicky první let z čínského Si-anu. Společnost China Eastern Airlines (CEA) tak úspěšně zahájila provoz svého již druhého přímého leteckého spojení mezi Prahou a Čínou. Do Číny se teď bude létat čtyřikrát týdně, cena letenky je přes 11 tisíc korun.

30.10.2017

V kterých zemích musíte mít zimní pneumatiky? Nepřezutí vás přijde draho

Víte, kdy a kde se musí používat zimní pneumatiky? Například Švýcarsko je pouze doporučuje, v Německu jsou zase potřeba pouze za zimních podmínek. Pozor si dejte na vysoké pokuty. Není radno přezutí nechávat na poslední chvíli, mohlo by se vám to prodražit, nehledě na dlouhé čekání.

30.10.2017

Stomilionové opravy: výměna mostu uzavře trasu mezi Pavlovicemi a Bořeticemi

Z Bořetic do Velkých Pavlovic na Břeclavsku se řidiči nedostanou. Kvůli opravě mostu přes potok Trkmanka. „Vyměníme celou nosnou konstrukci mostu. Objížďka vede přes Němčičky,“ uvedl šéf břeclavské oblasti krajské správy silnic Ladislav Hádlík.

30.10.2017

Nebeský rekord. Nad Českem přelétne 850 tisíc letadel

Letecký provoz na českém nebi houstne čtvrtým rokem. Letos asi zdolá metu 850 tisíc přeletů. To je o 2,5 procenta více než loni. Podle šéfa Řízení letového provozu (ŘLP) Jana Klase dispečeři letos  zvládají převést přes české území až 187 letadel za hodinu.

29.10.2017

Praha hledá kurátora náplavek. Bude se starat o jejich rozvoj

Praha chce upravit nábřeží a první práce by měly začít už v listopadu. Magistrát vypsal výběrové řízení na kurátora, který by se o rozvoj náplavek měl starat.

29.10.2017

„Božák“ svůj hotel Klínovec neprodá. A hledá partnera

Neprodáme. S tím se Boží Dar rozloučil se záměrem, že vlastníkem hotelu Klínovec nebude město, ale soukromý vlastník.

28.10.2017

Kotlíkové dotace podruhé. Žádosti přijímá Liberecký kraj od pondělí

Celkem 135 milionů korun má Liberecký kraj k dispozici pro majitele rodinných domů, kteří pořídí nové ekologické kotle a zažádají o kotlíkovou dotaci.

28.10.2017

Linka z Brna do Eindhovenu končí. Vybíráme pět nových destinací, zmínil primátor

/FOTOGALERIE/ Od soboty se cestující z brněnského letiště dostanou pravidelnými linkami už jen do Londýna a Mnichova. O půl dvanácté dopoledne totiž odstartuje poslední letadlo do nizozemského Eindhovenu. Pak provoz končí.

28.10.2017

Dušičky jsou tady! Češi míří za nákupy na trhy do Polska

/FOTOGALERIE, SROVNÁNÍ CEN/ Svátek zesnulých nebo lidově Dušičky, které připadají na 2. listopad, klepou doslova na dveře. A díky tomu vyrážejí tradičně tisíce Čechů do Polska na nákupy květin, věnců nebo svíček. Hlavní důvody? Větší výběr a hlavně příznivější ceny. Proto Deník v úterý zjišťoval, zda se cesta k našim severním sousedům stále vyplatí.

28.10.2017

Hodonínskou Plomu čeká za měsíc dražba. Vyvolávací cena? 96 milionů korun

Místo oslav sto deseti let trvání dražba. Takový osud potkal areál republikového giganta ve výrobě překližek a dýh, hodonínskou Plomu. Její tradice sahala až do roku 1907. 

27.10.2017

Sommelierem roku je Kamil Prokeš

Vítězem jubilejního 20. ročníku Bohemia Sekt Trophé se stal Kamil Prokeš, majitel vinařství ve Velkých Němčicích. V soutěži, jejíž slavnostní finále se uskutečnilo v pražském Rudolfinu, se mu mezi dvacítkou kolegů dařilo nejlépe jak ve znalostních, tak praktických dovednostech.Ty zahrnovaly například obsluhu hostů imaginární restaurace v podání herečky Ani Geislerové a režiséra Jana Hřebejka.

27.10.2017

Jízda v oblacích i stylové vibrátory: letošní Designblok vás nezklame

V Holešovicích odstartoval již devatenáctý ročník festivalu designu a módy Desingblok. Můžete se tu svézt na obláčcích, zařádit si na skákacím hradu, dát si cukrovou vatu, a především obdivovat design. Od čtvrtka do neděle si tak můžete prohlédnout díla od 304 designerů z deseti různých zemí.

27.10.2017

Konec podvodům s emisemi. Při kontrolách se budou fotit všechna auta

Stanice pro měření emisí (SME) budou mít od 1. prosince povinnost pořizovat fotodokumentaci všech měřených vozidel. Připojeny budou zároveň do Centrálního informačního systému ministerstva dopravy, do kterého budou obrazový záznam a výsledky měření ukládat on-line. Stejný systém už od ledna 2016 funguje na stanicích technické kontroly (STK).

27.10.2017

Mýtné na silnicích 1. tříd? Hospodářská komora podporuje petici

Ministerstvo dopravy plánuje rozšířit mýtné na další úseky silnic 1. tříd. Hospodářská komora s tímto plánem nesouhlasí a podporuje petici proti jeho zavedení. Obává se, že řidiči budou zpoplatněné úseky objíždět přes silnice nižších tříd, které vedou skrze města. Mělo by se jednat o 900 kilometrů silnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT