Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

AKTUALIZOVÁNO
23.1.2018

Kellnerova nizozemská firma je v exekuci

Nizozemská společnost AB 4 je v exekuci. Jejím jediným akcionářem je česká Air Bank ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Do exekuce ji dostal člověk, proti kterému tato společnost sama několik let vedla údajně protiprávní exekuci. Tvrdí to web Exekutor má smůlu.cz. Air Bank ve vyjádření pro Denik.cz označila exekuci za šikanózní. 

23.1.2018

Niki Lauda znovu získá aerolinky, které před lety založil

Bývalý závodník Formule 1 Niki Lauda opět získá rakouskou nízkonákladovou leteckou společnost Niki, kterou před několika lety založil. Rakouští věřitelé jeho nabídku jednomyslně podpořili. Nebude se tak konat plánovaný prodej podniku britské skupině International Airlines Group (IAG), který už zkomplikovaly soudní spory ohledně řešení insolvence aerolinek.

23.1.2018

Průzkum: polovina českých mužů se pohybuje na hraně rizikového pití alkoholu

V únoru proběhne už šestý ročník kampaně na podporu mužského zdraví – Suchej únor, kterou pořádá iniciativa Liga otevřených mužů (LOM). A jak taková kampaň probíhá? Jednoduše, celý únor ani kapku alkoholu. Kampaň letos provází zveřejnění výsledků sociologického šetření, které srovnává spotřebu alkoholu u českých mužů a žen.

23.1.2018

Hamé má nového výrobního ředitele

Všech osm českých a dva zahraniční závody Hamé mají nového výrobního ředitele. Stal se jím jednačtyřicetiletý Petr Novák, který dosud pracoval na pozici Senior Project Manager v Orkla Foods Central Europe. Právě norská skupina Orkla je vlastníkem Hamé.

23.1.2018

Změny v penzích. Budou „chodit“ jen do čtyř typů domovů

Senioři, kteří až dosud byli zvyklí si nechat „někam“ posílat důchod, by měli zpozornět. Od února se mění podmínky pro zasílání penzí.

22.1.2018

Pracovat v Česku je lákavější než kdekoli jinde ve střední a východní Evropě

Česká republika nabízí 25. nejlepší pracovní podmínky a příležitosti na světě. Lichotivou statistiku přinesl globální průzkumu společnosti Adecco, který hodnotil atraktivitu 119 zemí světa z pohledu zaměstnanců. Praha v hodnocení porazila všechny konkurenty ze střední, východní i jižní Evropy. 

22.1.2018

Procento nejbohatších lidí vlastní tolik co nejchudších 82 procent, tvrdí Oxfam

Globální nerovnost v příjmech se zvětšuje, upozornila světové vůdce charitativní organizace Oxfam před Světovým ekonomickým fórem ve švýcarském Davosu. Pouhých 42 nejbohatších miliardářů disponuje stejným majetkem jako chudší polovina lidstva. Jednou z výjimek v nepříznivém trendu je Česká republika, která patří k nejvíce rovnostářským státům na světě. 

22.1.2018

Karlovarské minerální vody kupují značku Pepsi pro střední Evropu

/INFOGRAFIKA/ Karlovarské minerální vody (KMV) se stávají výhradním nápojovým franšízantem a distributorem snacků PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Pokud transakci schválí příslušné antimonopolní úřady, naroste obrat největšího dodavatele nealko nápojů v regionu o polovinu. 

22.1.2018

Záchranka a Horská služba se spojily. V nouzi by měla stačit jen jedna aplikace

/VIDEO/ Záchranku, oficiální aplikace zdravotnické záchranné služby, začala podporovat také horská služba. Pokud se její uživatel bude nacházet v horách, odešle nově nouzový signál spolu s důležitými informacemi také nejbližším členům horské služby.  

22.1.2018

Zadlužená nemocnice sv. Alžběty: pomoci má vstup církve a peníze od věřitelů

V úterý budou věřitelé zadlužené nemocnice sv. Alžběty, což je pražská léčebna dlouhodobě nemocných, jednat o aktualizovaném reorganizačním plánu. Pomoci má majetkový vstup církve, v jejíž budově se nemocnice nachází, a finanční vklad věřitelů. Investici nabízejí firmy Laiten Group a Medireco, které aktualizovaný reorganizační plán koncem loňského roku předložily.

22.1.2018

Dvojí kvalita: Billa v Rakousku prodává lepší a levnější toaletní papír než v ČR

Stejná značka, ale jiný počet vrstev. Když se časopis dTest pokusil srovnat třívrstvé toaletní papíry nabízené v českých a rakouských obchodech, narazil na praktický problém. Zatímco v Rakousku se pod privátní značkou Clever prodává třívrstvý papír, v Česku jenom papír jedno- či dvouvrstvý. Srovnatelný toaletní papír, který Billa prodává v Česku, je navíc horší a dražší. 

22.1.2018

Už žádné čekání u pokladen. Amazon otevřel revoluční supermarket

/VIDEO/ Revoluční obchod, který nově otevřela společnost Amazon, funguje na základě počítačového vidění a automatických senzorů. K nákupu tak zákazníci potřebují pouze registrovaný účet a mobilní aplikaci, pomocí níž naskenují při vstupu do prodejny QR kód. Senzory umístěné u každé potraviny pak samy poznají, když zákazník danou věc odebere a přidají ji do nákupního seznamu. 

22.1.2018

Tábor si našel nového správce lesů, jednatelem se stane Daniel Černý

Táborští radní potvrdili nového jednatele společnosti městských lesů. Po dvaceti letech vystřídá Jana Kalafuta.

22.1.2018

CHAPS si protiprávně usurpoval jízdní řády, zaplatí jen poloviční pokutu

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj změnil rozhodnutí o zneužití dominantního postavení společnosti CHAPS na trhu s daty o jízdních řádech a snížil sankci uloženou v prvním stupni na výsledných 1,08 milionu korun. Firma přitom měla podle původního verdiktu zaplatit 2,2 milionu. 

22.1.2018

Chyby v řádu miliard. Podle NKÚ rezort pod vedením Šlechtové porušoval pravidla

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) se za jediný rok dopustilo chyb za více než osm miliard korun. Podle zjištění Nejvyššího kontrolní úřadu (NKÚ) nevedl rezort Karly Šlechtové (ANO) správné, úplné ani průkazné účetnictví. Vykázal například zvýšení finančních prostředků o 3,5 miliardy, ačkoli ve skutečnosti došlo k jejich snížení o dvě miliardy. 

22.1.2018

Okamžité platby. Peníze na účtu budou už za pár sekund od převodu

Podobné problémy přináší sám život a nevýbají se nikomu. Například při pokusu o výběr hotovosti z bankomatu člověk náhle zjistí, že na konkrétním účtu nemá dost prostředků, ačkoliv na jiném jich má dost, jenže převod by trval den nebo dva.

22.1.2018

V boleslavské Škodě vyrábějí už čtyři modelové řady. Nově přibyl Karoq

Automobilka Škoda Auto na začátku ledna zahájila v mateřském závodě v Mladé Boleslavi sériovou výrobu modelu nesoucího označení Škoda Karoq. Po Kvasinách je to druhý domácí závod, v němž Škodovka svůj nový kompaktní vůz kategorie SUV vyrábí. 

22.1.2018

Už nejen osamělý supermarket. Ve městech přibývají nákupní parky

/INFOGRAFIKA/ Nevíte, co se staví vedle Lidlu? Aktuální otázka, kterou nyní řeší obyvatelé středočeského Nymburka. Před pár měsíci vyvolávala podobné dotazy místních stavba vedle poděbradského Teska. Z té se nakonec vyklubala prodejna nábytku Jysk. V nedalekých Milovicích rovnou vyrostl nový nákupní komplex Saller Milovice, realitní terminologií nazývaný retail park.

22.1.2018

Soutěž na mýtný systém je pod palbou podnikatelů i krajů

Zatímco ministerstvo dopravy je odhodláno dotáhnout soutěž na nového provozovatele mýtného systému do konce, podnikatelské svazy a samosprávy žádají jeho zrušení. Nesouhlasí především s rozšířením zpoplatněné sítě o 900 kilometrů silnic první třídy.

21.1.2018

Ženy smlouvají méně, prosadí si ale svou. Jak se vyjednává ve světě?

Lidé si myslí, že nemá cenu smlouvat o poplatcích za telefon, nájmu a nákupu matrace. Smlouvání přináší větší potěšení mužům než ženám, ale jsou v něm méně úspěšní, přičemž se potřebné dovednosti dají částečně naučit. Prokázal to celosvětový výzkum analytiků Picodi.

21.1.2018

Veletrhy Go a Regiontour si vychutnalo přes třicet tisíc lidí

/FOTOGALERIE/ Prošli několika zeměmi, pobyli na jachtě, a ocitli se v první republice. Přesto se nemuseli ani pohnout z Brna. Brněnské výstaviště od čtvrtka do soboty hostilo veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour, které nabízely všechny tyto zážitky. „Přišlo na ně více než třicet tisíc lidí. Veletrhů se zúčastnilo 860 vystavovatelů z šestadvaceti zemí," zhodnotila mluvčí veletrhů Karolína Křenková.

21.1.2018

V Plzeňském kraji je dvakrát více volných míst než lidí bez práce

Propast mezi počtem nezaměstnaných a počtem volných pracovních míst je v Plzeňském kraji zase větší – na jednoho člověka teď připadají dvě místa. Minulý měsíc totiž Úřad práce evidoval přes dvacet tisíc pozic, zatímco uchazečů byla polovina.

21.1.2018

Zrušením smlouvy NAFTA by o práci přišlo 300 tisíc lidí v USA. Jednání se vlečou

Pokud americký prezident Donald Trump zruší smlouvu NAFTA, mohlo by to pro USA znamenat ztrátu 300 tisíc pracovních míst do dvou měsíců. Předpokládá to analýza společnosti Oxford Economics s tím, růst HDP Spojených států by se zpomalil na 1,5 procenta HDP. Trump ji chtěl původně zrušit, pak se ale nechal přesvědčit, že bude lepší ji zachovat. Nedávno opět pohrozil, že ji zruší, pokud se s ním okolní země nedohodnou.

21.1.2018

Pojistěte děti na lyžařský kurz. Ochráníte se před velkými finančními výdaji

S novým rokem začíná sezóna školních lyžařských výcvikových kurzů, na které vyjíždějí nejčastěji žáci 7. tříd základních škol a studenti 1. nebo 2. ročníku středních škol. Pokud dítě na kurz posíláte, myslete na jeho kvalitní pojištění nad rámec toho školou zajištěného pro případ úrazu, který může mít bohužel někdy i závažné následky.

21.1.2018

Onemocněli jste před koncertem? Peníze za něj zpět dostanete díky novému webu

Nemůžete jít na koncert a nechcete, aby vám propadly lístky? Bez starostí je prodáte na novém webu nestihnu.cz. Stačí pouze vyplnit formulář. Za vstupenky dostanete finanční obnos podle toho, kolik dní do dané akce zbývá.

21.1.2018

Snazší nástup s kočárky i wifi připojení. V Brně přibude padesát nových autobusů

Brno - Snazší dopravu po městě pro vozíčkáře nebo matky s kočárky zajistí nové vozy, které chce letos koupit vedení Dopravního podniku města Brna. Většina z téměř padesáti autobusů a trolejbusů, které podnik koupí, bude nízkopodlažních.

20.1.2018

Nevěsty hledaly inspiraci na veletrhu. V módě jsou boho šaty, radí odborníci

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Krajka na bílých svatebních šatech, zdobené několikapatrové dorty, blyštivé prsteny a zaujaté budoucí nevěsty, kam jen člověk dohlédne. Podobně to v pátek a v sobotu vypadalo v brněnské Fait Gallery u Vaňkovky, kde se konal Svatební veletrh. Snoubenci se mohli inspirovat nejen v řadě stánků, ale také na módních přehlídkách.

20.1.2018

Roudnici nad Labem uleví obchvat za 385 milionů, stavět se začne už letos

S dlouho plánovanou stavbou silnice okolo města se začne letos. Stavba město potrápí víc než rok.

20.1.2018

Ubytování 10 minut od Pražského hradu? Zaplatíte jen pár stovek

Hledáte nejlevnější a nejoriginálnější ubytování a ještě k tomu na Hradčanech? Noc můžete strávit v klášteře kapucínů, hned vedle barokní pražské Lorety. Přespání jen deset minut chůze od Pražského hradu vás bude stát pár stovek.

20.1.2018

Polepší si řidiči MHD? Dopravce jedná s odbory o zvýšení platů

Šoféři, ale i další zaměstnanci DPP, by si mohli přilepšit až o čtyři tisíce měsíčně. Vedení Dopravního podniku kývlo na výzvu odborů a bude s nimi jednat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT