Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN).

Nyní firma v Brně na třech místech zaměstnává zhruba 1500 lidí. S náborem nových zaměstnanců chce začít už příští rok. "Sehnat dobré lidi a vyškolit je trvá rok. Předpokládám, že až 150 nových míst pak vytvoří naši dodavatelé," řekl Jiří Potěšil, který šéfuje divizi silnoproudé elektroniky.

ABB chce 600 milionů korun investovat do rozšíření výrobní plochy, dalších 50 milionů korun půjde na výzkum a vývoj. Rozšířit se má i vývojové centrum. "Výzkum a vývoj je pro nás důležitý, nechceme být montovna, ABB není v Česku kvůli daňovým pobídkám," sdělil deníku Potěšil.

ABB Česká republika, která podniká v oblasti energetiky a automatizace, loni podle konsolidovaných výsledků zvýšila tržby meziročně o 15 procent na rekordních 11,1 miliardy korun. Firma očekává, že letos by růst tržeb měl patnáct procent překročit.

Koncern ABB má kolem 130.000 zaměstnanců ve zhruba 100 zemích světa. V ČR působí v osmi lokalitách a zaměstnává více než 3000 lidí. Výrobní divize pro energetiku v Brně vyrábí rozvodny, přístroje a rozvaděče vysokého napětí, přístrojové transformátory nebo senzory.