Informuje o tom dnešní vydání deníku E15. Nabídka AEG je poloviční než znalecký odhad Ernst & Young, který podle listu činí 1,576 mld. korun.

„Nabízená cena je příliš nízká, než aby s ní věřitelé mohli být spokojeni, tudíž za takovou cenu bych zřejmě případný prodej nepodpořil,“ řekl deníku E15 předseda výboru věřitelů Sazky Josef Novotný.

Za nízkou ji považuje i PPF, jejíž dceřinou firmu PPF Healthcare soud pověřil sestavením reorganizačního plánu na záchranu provozovatele haly, firmy Bestsport.

Bestsport je v úpadku od května. Na rozdíl od sesterské Sazky mu ale věřitelé umožnili reorganizaci, zatímco Sazku poslali do konkurzu. Sazka se do potíží dostala právě kvůli financování výstavby O2 areny. Prodej haly je jednou z cest, jak vyřešit potíže Bestsportu a více uspokojit i držitele dluhopisů vydaných Sazkou.

Prodej je jen jedna z možností

„Prodej haly je jedna z možností (reorganizačního plánu), zdaleka však ne jediná nebo nějakým způsobem preferovaná,“ řekl mluvčí skupiny PPF Alexej Bechtin. Nabízená cena od AEG, jejíž majitel Philip Anschutz je podle časopisu Forbes 39. nejbohatším člověkem planety, by navíc podle něj zřejmě pokryla jen zlomek přihlášených pohledávek.

Situace v Bestsportu není podle Bechtina jednoduchá právě proto, že hala je zastavena ve prospěch držitelů dluhopisů emitovaných Sazkou a Občanským sdružením Zelený ostrov. Sdružení je majitelem Bestsportu a má stejné akcionáře jako Sazka. Jak bude vypadat reorganizační plán, bude známo až zhruba v lednu.

AEG je největší světový vlastník sportovních hal, arén a klubů. Jeho součástí je ale také AEG Live, druhé největší zábavní impérium na světě pořádající koncerty či show v Americe i Evropě. AEG patří kupříkladu O2 Aréna v Londýně, obří haly v Manchesteru či Los Angeles. Společnost kontroluje provoz více než stovky arén po celém světě.