Právní zástupcejednoho minoritního akcionáře Jan Válek podle serveru Idnes řekl, že pravděpodobně do 30 dní podá žalobu proti pondělnímu usnesení.

Představenstvo společnosti nabídku státu na odkup příjalo letos v srpnu. O odkupu a zbourání vepřína diskutovalo už několik vlád, cena ale nikdy nepadla. V červnu 1998 tehdejší ministr Vladimír Mlynář Zemským novinám v rozhovoru řekl, že soudní odhad ceny vepřína činil v té době 50 milionů korun a tržní odhad podle majitelů 140 milionů, vlastníci ale požadovali 300 milionů korun.

Společnost AGPI původně upřednostňovala výměnu za vepřín na jiném místě, teď ale souhlasila s finanční kompenzací. Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) si předsevzala, že jednání dotáhne do konce.

Chov vepřů má v Letech skončit do jara. Na jeho místě pak stát plánuje stavbu památníku obětem nacismu. Na revitalizaci prostoru a podobě pietního místa by se mělo podílet Muzeum romské kultury. 

Kontroverzní vepřín v Letech
Převod areálu vepřína v Letech na Písecku na stát schválila na konci července valná hromada společnosti AGPI. Vláda o odkupu rozhodla v srpnu, peníze na transakci půjdou až z příštího rozpočtu; peníze by stát měl uvolnit koncem prvního čtvrtletí příštího roku. 

O situaci vepřína v místě romského tábora z doby druhé světové války se jedná přes 20 let. Česko za vepřín na pietním místě sklízí léta kritiku, k odstranění farmy vyzval i Evropský parlament. Od srpna 1942 do května 1943 prošlo táborem 1308 Romů, 327 z nich v něm zahynulo a přes 500 skončilo v Osvětimi.