Uvádí se to ve zprávě, která má být podle francouzských médií předložena nadcházející valné hromadě akcionářů společnosti EADS, jejíž je Airbus dceřinou firmou. Tento "zlatý padák" a jeho výše vzbudily ve Francii projevy nesouhlasu, zvlášť proto, že Airbus musel kvůli zpoždění programu přijmout úsporný plán, který mimo jiné předpokládá zrušení 10 000 míst.

Forgeard dostal podle dokumentu šest milionů eur, což odpovídá jeho hrubému příjmu za dva roky, a navíc prémii 2,4 milionu eur. Vše bylo údajně v souladu se smlouvou, kterou s podnikem podepsal. Částka přesto vzbudila rozruch, protože ji dostal "neúspěšný manažer" a protože její výše byla oznámena krátce po přijetí úsporného plánu známého pod názvem Power8.

Drobní akcionáři slibují žalobu na neznámého pachatele pro zneužití zdrojů a socialistická kandidátka na úřad francouzského prezidenta Ségolene Royalová dnes žádala, aby byl plán Power8 stažen. Vyplacení uvedené částky Forgeardovi označila za provokaci a skandál. Forgeard má navíc na krku vyšetřování kvůli prodeji akcií EADS. Byl jedním z jejích šesti manažerů, kteří loni v březnu prodali velká množství akcií firmy krátce předtím, než jejich hodnota kvůli zpoždění programu A380 klesla.