„Jestli se teď neprodá, neznamená, že se nebude prodávat za rok nebo za dva a za nižší cenu. Bazén je nutné hlavně opravit, aby zase začal sloužit veřejnosti," uvedl Janů.

Podle aktivistů, kteří vytvořili petici na podporu zachování bazénu, byl ke konci jeho fungování problém i se vstupenkami. „Byla jen jediná, na tři hodiny. A i když nebyla drahá, 180 korun na tři hodiny, reálné potřebě nevyhovovala," řekl Janů.

Podle jednoho z autorů petice Jindřicha Čermáka ji fyzicky nebo na internetu podepsalo už kolem 2000 lidí, a to včetně místních politiků. V petici vyzývají, aby se stát jako majitel hotelu i bazénu o něj staral jako řádný vlastník. Petice také navrhuje zapojení města do financování provozu bazénu, například přes navýšení lázeňského poplatku. „Například v takových parných dnech, jako je dnes, by určitě přišlo hodně lidí," dodal Čermák.

Bazén hotelu je od loňského roku uzavřen. Voda v něm ale zůstává, protože její vypuštění by ohrozilo technologii bazénu. Byl postaven společně s hotelem Thermal v 60. a a 70. letech minulého století podle návrhu architektů manželů Machoninových. Tvoří tak s hotelem celek. Pro hotel je ale bazén, do kterého se roky neinvestovalo, ztrátový. V Karlových Varech přitom jiný bazén pod širým není. Otevřený bazén se teprve dokončuje u KV Arény.