Komplex nejenže nabídne sedm tisíc hracích automatů, přes 1500 stolních hazardních her, ale k dispozici budou tři tisíce pokojů, sportovní aréna pro patnáct tisíc lidí, či sto tisíc čtverečných metrů připravených pro konference a jednání. Kromě toho zde mohou návštěvníci vyzkoušet, jaké to je projet se v gondole. A to přímo v hotelu. To vše bude umístěno v komplexu budov, který je největším v Asii a druhým největším na světě. Větší je už jen továrna společnosti Boeing, která se nachází ve státě Washington v USA.

Změna směru

Otevření kasina Venetian je velkým přelomem pro celé Macao. Tato oblast, která má jako jediná v rámci Číny právo provozovat hazardní hry, láká zatím pouze hráče, kteří zde zůstávají průměrně 1,2 dne.

Americká firma Las Vegas Sands chce toto svým projektem změnit. Věří, že díky nebývalým možnostem i jiného než hráčského vyžití zde lidé budou zůstávat tři až čtyři dny. A nechají zde také patřičný obnos peněz.

"S otevřením Venetian Macao získáváme unikátní pozici jako první komplex, který nabízí různorodou zábavu na jednom místě a máme šanci i na Macau získat návštěvníky na více dní," uvádí William P. Weidner, výkonný ředitel Las Vegas Sands.

Celý komplex firmu zatím vyšel na 2,4 miliardy dolarů, tedy asi 50 miliard korun. Ve stejné oblasti, tak zvaném Cotai Strip, by ale chtěla otevřít i další hotely a utratit zde až dvanáct miliard dolarů.

Lepší než Vegas

Macao je v současnosti jedničkou mezi hráčskými rezorty. Loňské výsledky ukazují, že předběhlo i legendární Las Vegas.

Zatímco čínské teritorium dokázalo na hazardu utržit v přepočtu více než 150 miliard korun, v americkém "městě hříchu" to bylo asi 139 miliard.

Již nyní se na poloostrově nachází hotely s kasiny známých jmen jako MGM Mirage či Wynn Resorts.

S rostoucí čínskou ekonomikou roste i zájem Číňanů o sázení a hazard. V kasinech jsou schopni a ochotni nechat mnohem víc, než Američané v Las Vegas.

Analytici upozorňují, že Macao také čelí velkým rizikům. Patří mezi ně další vývoj čínské ekonomiky, chronický nedostatek zaměstnanců či propuknutí nebezpečných nemocí, jako ptačí chřipka a SARS, které odrazují od cestování.