Superlevný mobil, který prodává Tesco, nese logo Vodafonu, ZTE je pouze výrobcem. Další výrobky, které chystá i pro český trh, chce uvést pod svou značkou.

Vlastní prodejny zatím ne

"V plánu ZTE je vstup na český trh přímo s výrobky nesoucími značku ZTE. Koncovýmzákazníkům a obchodním partnerům nabídneme především své mobilnítelefony," říká Ivo Gajdoš, hlavní český manažer ZTE.

Dodává, že zatím se uvažuje o prodeji v rámci již stávajících prodejen jiných firem, vlastníprodejny nejsou zatím aktuální, ale v případě úspěšného zaběhnutí značky ZTE to Gajdoš vidí jakodalší zajímavou možnost expanze.

Nyní je pro ZTE klíčové, jak se dohodne s obchodními partnery, přes něž chce své výrobky distribuovat až k zákazníkům. Jednání jsou zatím otevřená a bez finálního výsledku.

"Rádi bychom využili ještě předvánoční vlnu. Pokud se to však nepodaří, tak jsme připraveni výrobky na trh uvést v prvním pololetí příštího roku," říká PR manažer ZTE Miroslav Hažer.

Mobilů z Asie bude víc

Podobně se na trh brzy chystá vstoupit i tchajwanský výrobce telefonů, společnost High Tech Computer (HTC).Ta na tuzemský trh dodává například zařízení MDA, kapesní počítač s dotykovým displejem a funkcemi mobilu, které prodávali i čeští operátoři T-Mobile a Eurotel. Podle týdeníku Euro plánuje HTC v Česku otevřít síť prodejen, kde bude prodávat výrobky pod svou vlastní značkou.

ZTE kromě mobilů na český trh plánuje dodat i další speciální zařízení, která fungují v mobilní síti. Například malý monitor komunikující s mobilním telefonem. Monitor funguje také se SIM kartou, stejnou jako se používá v telefonu. Je s telefonem propojený a uživatel si tak může odkudkoli nechat z monitoru do mobilu poslat obrázek nebo video aktuální situace v okolí monitoru.

Uživateltak na dálku může například sledovat, co se děje u něj doma, na chatě, či kdekoli jinde, kde bude monitor stát. Portfólio výrobků ZTE zahrnuje jak jednodušší a levné, tak i technicky velmi vyspělé telefony a PDA.

Společnost ZTEje v České republice známá kromě superlevného mobilu také napříkladvýstavbou CDMA sítě pro společnost MobilKom, provozovatele čtvrtého mobilního operátora U:fon.

ZTE dodává svá zařízení do více než 120 zemí, kde spolupracuje s asi 500 operátory.Firma celosvětově zaměstnává necelých čtyřicet tisíc lidí aloniutržila v přepočtu 70 miliard korun.