„Naše masivní orientace na AKU zahradní techniku vychází z rostoucí obliby těchto přístrojů. Ta během posledních pár let zaznamenala obrovský posun v kvalitě. Současné AKU stroje už fungují bezproblémově, vydrží pracovat dlouho na jedno nabití a díky moderním technologiím dokáží nahradit elektrické a benzínové výrobky. Jsou šetrné k životnímu prostředí, neprodukují žádné exhalace, pozitivem je minimální hluk, pohyb bez šňůry, a tudíž vyšší bezpečnost při práci či nulové náklady na benzin. Velkou výhodou je bezesporu fakt, že jednu baterii můžete využívat pro několik strojů, např. u produktů Greenworks lze jednu baterii používat až pro 21 typů. Z těchto důvodů je logický stoupající zájem o AKU techniku. Dokazují to i naše statistiky prodejů. V loňském roce jsme u této komodity zaznamenali meziroční nárůst prodejů téměř o 600 procent,“ vysvětluje Jana Moravová, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Mountfield a dodává: „Jsem ráda, že jsme stihli nový sortiment hned zkraje roku zařadit do prodejní akce ,povánoční výprodej‘, a přestože jsou to novinky i je mohou zákazníci získat za mimořádně výhodné zaváděcí ceny.“

Obchodní ředitel společnosti Mountfield, František Turek, doplňuje: „ AKU technika patří mezi komodity, u nichž v posledních letech zaznamenáváme neuvěřitelně dynamický technický pokrok. Například stejné špičkové baterie, na které fungují naše AKU stroje pohánějí i elektromobily Tesla či BMW. A tak už málokoho překvapí jejich superrychlé nabíjení i fakt, že na jedno nabití vydrží pracovat víc než dvě hodiny. A cenově přitom AKU přístroje vycházejí naprosto fantasticky.“

3 produktové řady Greenworks

Vrcholem nabídky a pro nejnáročnějšího zákazníka je určena luxusní řada strojů s baterií na 60 voltů. Tvoří ji devět modelů (dvě rotační sekačky, zádový fukar, řetězová pila, strunová sekačka, plotové nůžky, teleskopické plotové nůžky, teleskopický prořezávač větví, fukar). Díky vysoké voltáži zvládnou stroje i velmi náročné podmínky.

Špičková řada na 40 voltové baterii, kterou má nyní Mountfield v nabídce, tvoří 15 modelů, které jsou určeny pro univerzální využití na každé zahradě. Zahrnuje tři různé rotační sekačky, strunovou sekačku, fukar a fukar/vysavač, kultivátor, vertikutátor, křovinořez, řetězovou pilu, teleskopické plotové nůžky, teleskopický prořezávač, plotové nůžky, vzduchový kompresor a tlakovou myčku. Provozní doba jednotlivých přístrojů dosahuje výdrže až 130 min.

A nabídku uzavírá ještě řada s baterií na 24 voltů, která se skládá z 21 modelů a je určena nejen pro zahradu, ale i pro dílnu.

Nové řady AKU přístrojů nabízí všech 56 prodejních center Mountfieldu v České republice a 18 na Slovensku a také český a slovenský e-shop.