Vzrůst poptávky po takzvaných dealkoholizovaných nápojích, tedy nealko alternativách běžných alkoholických nápojů jako je víno, sekt či pivo, roste každým rokem o několik desítek procent. Díky moderním technologiím, které umožňují následné odstranění alkoholu z nápoje, se zákazníci mohou potěšit identickými chuťovými

Ani neuvěříte, že nepijete alkohol – tak chuťově identické jsou díky modernímu technologickému zpracování některé dealkoholizované nápoje. MZákazníci, kteří alkoholu neholdují, si mohou v současnosti vybírat mezi několika druhy bílých vín, v sortimentu je také červené víno bez alkoholu. Ideální na sváteční přípitek je některý z lahodných aperitivů. V regálech naleznou zákazníci – abstinenti – také dealkoholizovaný Vermut, aromatizované nealkoholické víno, obohacené o bylinný roztok, cukr a karamel.

Prodeje nápojů s nepatrným množstvím alkoholu v meziročním srovnání stabilně rostou. „Nárůst prodejů souvisí s větším zájmem o zdravější životní styl. Mezi našimi zákazníky je také více mladých maminek a řidičů. Obecně se také v porovnání s minulostí pije více vína, a to včetně toho, které bylo zbaveno alkoholu,“ říká Stanislava Poláčková, nákupčí. Nejvíce si lidé potom dopřávají „alkohol bez alkoholu“ právě ve svátečním období během Vánoc a samozřejmě u příležitosti oslav příchodu nového roku. „Obrovský nárůst – v loňském roce to bylo až o 300 procent – zaznamenáváme vždy poslední týden v kalendářním roce. Lidé si v tomto období kupují nejvíce dealkoholizovaná šumivá vína,“ říká Stanislava Poláčková.

„Nabídku dealkoholizovaných nápojů ocení nejen v předvánočním období, ale i během roku například nastávající maminky, řidiči, lidé se zdravotními problémy či zákazníci, kteří si momentálně hlídají linii,“ informuje Stanislava Poláčková a dodává? „Málokdo si totiž uvědomuje jak kalorický je alkohol. Sklenka bílého vína má energetickou hodnotu 640 kilojoulů, zatímco pokud lidé sáhnou po sklence dealkoholizovaného vína, je tato hodnota až třikrát menší.“

Dealko, či nealko?


Rozdíl mezi slovy „nealko“ a „dealko“ není pouze v záměně počátečního písmena. Nealkoholické nápoje se totiž často vyrábějí jiným postupem než jejich paralely s obsahem alkoholu. Zcela jinak je to u dealkoholizovaných nápojů – jejich výroba je stejná jako u alkoholických nápojů, jen alkohol je následně odstraněn. Výsledkem tohoto náročného postupu je pak nápoj, který si zachovává stejnou chuť, obsahuje však jen minimální stopy alkoholu. Například dealkoholizované víno či sekt je plnohodnotné víno, vzniká s klasického vína odstraněním alkoholu ve vakuové komoře, a má tak většinu chuťových charakteristik i pozitivních zdravotních účinků jako víno s obsahem alkoholu, v některých ohledech je jeho konzumace dokonce zdraví prospěšnější. Dealkoholizované víno obsahuje pouze 0,3 objemového procenta alkoholu, což je méně, než mají například ovocné šťávy!