O kolik zaměstnanců půjde, firma neupřesnila. Informoval o tom server iDnes.cz s odvoláním na mluvčí Amazonu Miroslavu Remenárovou.

Podle Remárové firma žádné komplikace neočekává. „Rozhodli jsme se, že se v České republice plně zaměříme na provozování distribučních služeb v našem logistickém centru v Dobrovízi. V souvislosti s tímto rozhodnutím nebudeme od května 2018 dále pokračovat v provozu centra vráceného zboží,“ uvedla.

Agendu reklamací a vráceného zboží, neboli reverzní logistiku, budou řešit jiná centra Amazonu v Evropě, například na Slovensku, kde pracuje asi tisícovka lidí.

Centrum vráceného zboží v Dobrovízi funguje od roku 2013. V roce 2015 tam Amazon spustil provoz svého prvního distribučního centra v Česku. 

Amazon patří mezi největší zaměstnavatele Středočeského kraje. Hodinová mzda na vstupních pozicích v logistických centrech loni v září stoupla o osm procent na 135 korun za hodinu a pro vedoucí směny na 180 korun za hodinu.

Internetový prodejce minulý týden oznámil, že chce v Česku zaměstnávat do konce roku na 5000 lidí. Nyní jich má 4500. Amazon po celém světě provozuje na 140 distribučních center na světě, z toho třetinu v Evropě.

Areál společnosti Amazon v Dobrovízi u Prahy.