„Odvětví energetiky prochází dynamickým rozvojem, kdy se většina dodavatelů snaží najít tu nejlepší cestu k budoucímu úspěchu u zákazníka. My tuto cestu vidíme ve strategických akvizicích a obchodních partnerstvích, která zákazníkům přinášejí užitek v podobě zajímavých nabídek komplexních služeb,“ řekl Jiří Písařík, předseda představenstva Europe Easy Energy a jednatel Bohemia Energy.

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodával Amper Market k 30. červnu tohoto roku elektřinu 41 824 zákazníkům a plyn 801 zákazníkům. Pro příští rok se navíc stane novým dodavatelem elektřiny pro trakční vedení na české železnici. Firma nabídla v aukci cenu 100,9 koruny za megawatthodinu, což je o zhruba 22 procent méně, než byla maximální cena, kterou Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nastavila.

Po svém začlenění do skupiny Bohemia Energy bude Amper Market poskytovat profesionální služby v oblasti nákupu a dodávky energií firmám, organizacím a veřejným zadavatelům. Ze spojení však budou těžit i ostatní zákazníci skupiny Bohemia Energy z řad podniků či obcí, kterým se otevře možnost využívání komplexních služeb v energetice poskytovaných ostatními společnostmi v rámci skupiny Amper Holding.

„Skupiny Bohemia Energy a Amper Holding jsou si velmi blízké v tom, že zákazníkům přinášejí nižší ceny, nové produkty a přispívají k volné soutěži v energetice. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci tak zůstanou v dobrých rukou. Zároveň získáváme silného a stabilního partnera, který stejně tak jako my, přichází s inovacemi, společně pro zákazníky již nyní připravujeme nové produkty, mj. v oblasti akumulace energie,“ uvedl k transakci Jan Palaščák, generální ředitel a předseda představenstva Amper Holding.